Dobre wiadomości dla kierowców

  • 9.05.2017, 12:22
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
Dobre wiadomości dla kierowców
Ruszył nowy przetarg na remont al. Kwiatkowskiego i ul. Wojska Polskiego. Powiat mielecki chce jeszcze w tym roku wyremontować te bardzo ważne i ruchliwe jezdnie. Przy pierwszym podejściu oferty potencjalnych wykonawców okazały się zbyt drogie.

Pierwsza z planowanych operacji drogowych dotyczy odcinka al. Kwiatkowskiego, od wybudowanego w ubiegłym roku ronda w okolicy ul. Przemysłowej, aż po rondo na terenie strefy - to też zostanie przebudowane. Nowa nawierzchnia pojawi się na blisko kilometrowym odcinku tej drogi. 

Ul. Wojska Polskiego zostanie wyremontowana na odcinku ponad półtora kilometra.  Wykonawca odnowi m.in. mocno podziurawiony fragment tej drogi prowadzący w kierunku mieleckiej obwodnicy. Od lat skarżyli się na niego mieszkańcy osiedla Mościska. 

Trudna i kosztowna przebudowa zostanie zrealizowana z budżetu powiatu, zewnętrznego dofinansowania i wsparcia magistratu w wysokości 25% wartości inwestycji. - To nowe rozwiązanie. Dotychczas było tak, że to miasto przejmowało drogi powiatowe po to, aby je remontować. Tym razem, po raz pierwszy w historii powiatu, to my wykonamy przebudowy na terenie miasta –  podkreśla  starosta Zbigniew Tymuła.

Termin składania ofert mija 12 maja.  Zakończenie inwestycji zaplanowano do końca września. 

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe