Jest dofinansowanie na bibliotekę

  • 5.05.2017, 11:58 (aktualizacja 24.05.2017 22:22)
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Jest dofinansowanie na bibliotekę
Bardzo pozytywną informację przekazał na ostatniej sesji rady miasta prezydent Daniel Kozdęba. Magistrat otrzymał dofinansowanie około 6 mln złotych na modernizację Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu.

Dofinansowanie przyznano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Przypomnijmy, całkowity koszt  modernizacji biblioteki miejskiej będzie wynosił ok. 21 mln złotych. - Cieszę się, że udało się nam pozyskać to dofinansowanie. Dziękuję marszałkowi województwa Władysławowi Ortylowi. Kiedy omawialiśmy ten temat, marszałek przyczynił się do zwiększenia dofinansowania - powiedział na środowej sesji prezydent Daniel Kozdęba. Modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej to jedna z największych tegorocznych inwestycji budowlanych realizowanych w ramach tegorocznego budżetu Mielca. Jest to też jedna z największych inwestycji w infrastrukturę kulturalną. Po remoncie miasto zyska nowoczesną bazę, w której będzie nie tylko biblioteka, ale także kawiarnia, sale konferencyjne i warsztatowe, a także nowa miejska galeria. Prace budowlane mają ruszyć już niedługo. Pracownicy biblioteki już teraz pracują nad przenosinami księgozbioru. Część książek zostanie przeniesiona do lokali w Gimnazjum nr 1 w Mielcu, a część do Samorządowego Centrum Kultury.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe