[PILNE] Ewakuacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 9

  • 04.05.2017, 13:17 (aktualizacja 04.05.2017, 23:32)
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

[PILNE] Ewakuacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 S. Burek
W Mieleckiej podstawówce nr 9 doszło najprawdopodobniej do zatrucia nieznaną substancją. Podczas szkolnego apelu grupa uczniów zemdlała. Dyrekcja zarządziła ewakuację całej społeczności szkolnej.

Do szpitala zostało odwiezionych 37 uczniów, a w sumie pomocy medycznej udzielono 45 osobom. Na miejscu pracują funkcjonariusze policji straży pożarnej. Na razie nie jest znana przyczyna tego zdarzenia. Uczniowie są pod opieką pedagogów. Ze szkoły ewakuowano 389 dzieci i 35 nauczycieli. Wyjaśnieniem okoliczności tego nietypowego zdarzenia zajmie się specjalistyczna grupa ratownictwa ekologicznego i chemicznego z Leżajska. Zajęcia lekcyjne - jutro 5 maja - odwołane. 

Zobacz komentarz st. kpt. Łukasza Kapinosa, rzecznika prasowego Straży Pożarnej w Mielcu:

Numery infolinii: 17 7800440 i 17 7800435 uruchomionych w starostwie Powiatowym w Mielcu. Pod tymi numerami czekają osoby, które udzielają wszelkich informacji na temat akcji ratowniczej w Szkole Podstawowej nr 9. Akcja informacyjna jest koordynowana przez: Biuro Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Mielcu i Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

- Dzieci są w szpitalach w Mielcu, Kolbuszowej, Nowej Dębie i Tarnowie - mówi Aneta Urbańska, rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Mielcu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Redakcja

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe