Mieszkanie plus - wreszcie konkrety

  • 4.05.2017, 11:57
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Mieszkanie plus - wreszcie konkrety pixacay.com
Rządowy program "Mieszkanie+" będzie realizowany w Mielcu. Miejscy urzędnicy przygotowali już działkę na zbiegu ulic Powstańców Warszawy i Witosa. Nowa inwestycja może umożliwić wybudowanie w mieście około 230 nowych mieszkań.

Rządowy program "Mieszkanie+" ma ułatwić rodzinom lepszy start w niezależne życie. To kolejny program, który może wystartować już na początku 2018 roku. Z założenia ma być odpowiedzią na potrzeby mieszkaniowe średniozamożnych Polaków. Aktualnie realizowany program rządowy skierowany jest do osób, które chcą kupić swoją pierwszą nieruchomość czy to na rynku wtórnym, czy pierwotnym. Z projektem Mieszkanie Plus sytuacja będzie wyglądała nieco inaczej. Będzie on opierał się na trzech podstawowych filarach: Narodowym Funduszu Mieszkaniowym, który będzie odpowiedzialny za rozporządzanie gruntami przekazanymi od Skarbu Państwa, wsparciu budownictwa społecznego oraz spółdzielczego, Indywidualnych Kontach Mieszkaniowych, na których będzie można odkładać pieniądze na zakup lub remont mieszkania. Regularne odkładanie będzie premiowane przez rząd. Program Mieszkanie+ ma opierać się przede wszystkim o tanie budownictwo społeczne oraz spółdzielcze. Twórcy projektu chcą, aby koszt budowy lokalu mieszkalnego nie przekroczył kwoty 2-3 tys. zł za metr kwadratowy. Jak na dzisiejsze realia, cena ta jest bardzo przystępna. Według rządu realizacja takich tanich inwestycji jest jak najbardziej możliwa. Cena dotychczas budowanych nieruchomości zależy od wielu czynników, jednak szczególnie dużym obciążeniem przy realizacji jest zakup gruntu. To właśnie ten koszt bardzo mocno wpływa na cenę za 1 m2. W rządowym programie będzie inaczej. Nieruchomości będą budowane tylko na gruntach państwowych, przekazanych na preferencyjnych warunkach.

Co z Mielcem?
Jak udało się nam dowiedzieć, miejscy urzędnicy przygotowali już grunt, na którym mają powstać mieszkania w ramach programu rządowego. Projekt będzie przeznaczony dla osób, które nie zarabiają na tyle dużo, aby mogły pozwolić sobie na zakup mieszkania, a nawet na jego wynajęcie. - Mielecki magistrat wyznaczył pod potrzeby finansowanego centralnie programu "Mieszkanie+" ponadtrzyhektarową działkę przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Witosa. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na przygotowanie koncepcji zagospodarowania tego terenu pod budowę 5 budynków wielorodzinnych. - Planowane jest tam około 230 mieszkań wielkości od 30 do 70 m2 - informuje nas prezydent Mielca Daniel Kozdęba. W związku z tym, że plany zagospodarowania przestrzennego przewidują dla tego obszaru jedynie zabudowę jednorodzinną, trwają konsultacje z mieszkańcami pobliskiego osiedla,  którzy zgłosili zastrzeżenia do pomysłu  budowy kilkukondygnacyjnych budynków.

Więcej w 18 numerze Korso

SzB

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Waldemar
Waldemar 18.11.2018, 06:58
Jak można na osiedlu domków jednorodzinnych budować niskobudżetowe bloki ? To jakaś paranoja. Gdzie są miejscy specjaliści od planowania przestrzennego ?
anna
anna 2.08.2018, 13:38
KIEDY mozna spodziewac sie jakichs wniosków, jak bedzie to wyglodaloa, od kiedy mozna zaczac skladanie?
pola
pola 29.05.2017, 07:53
Super informacja. W końcu coś zaczyna się dziać na rynku mieszkaniowym. Liczyłam bardzo na to, że program ruszy. Widziałam wizualizacje z Pelplina na stronie http://mieszkanieplus.org.pl/ i szczerze powiem- jestem zachwycona. Nie wygląda to jak typowy stary i szary blok. Myślę, że wiele osób będzie chciało skorzystać z możliwości dojścia do własności.

Pozostałe