Dziewięciu chce budować most na Wisłoce

  • 18.04.2017, 12:50
  • opr. ms
Podziel się:
Oceń:
Dziewięciu chce budować most na Wisłoce Redakcja
14 kwietnia Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął przetarg na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 oraz mostu na Wisłoce w Mielcu.

W piątek okazało się, że spośród dziewięciu wykonawców najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Budimex S.A. Wykonawca deklaruje realizację inwestycji za niewiele ponad 38 mln złotych  - a dokładnie 38 210 939,06 zł. Odwołania od tej decyzji można składać do przyszłego poniedziałku, 24 kwietnia.

Inwestycja ma być realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

- Drugi most w Mielcu jest niezwykle potrzebny. Przetarg się przeciągał, ale wszystko musi być zgodne z przewidzianymi w tym trybie procedurami. Liczę, że od poniedziałku rozpoczną się szczegółowe prace związane z tym projektem – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Inwestycja pod nazwą "Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od m. Rzędzianowice do ul. Sienkiewicza w Mielcu wraz z budową mostu na rzece Wisłoka" będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wykonawca wyłoniony w ramach przetargu będzie musiał opracować pełną dokumentację projektową, uzyskać wszelkie wymagane decyzje oraz wykonać roboty budowlane.

Te mają być zrealizowane do końca października 2019 roku.

opr. ms

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe