Ortyl ma kandydatów na prezydenta

  • 12.04.2017, 06:00 (aktualizacja 12.04.2017, 18:34)
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Ortyl ma kandydatów na prezydenta SzB
Władysław Ortyl, szef okręgu wyborczego nr 23 PiS, powoli zaczyna odkrywać karty i sugerować kandydatów do przyszłorocznych wyborów samorządowych. Marszałek w ostatni piątek, 7 kwietnia, spotkał się z dziennikarzami i powiedział, że kandydata na prezydenta Mielca wyłoni spośród trzech wytypowanych osób.

Władysław Ortyl jasno i wyraźnie potwierdził, że kampania wyborcza już ruszyła. W ciągu kilku najbliższych tygodni poznamy nazwiska kandydatów na radnych miejskich i powiatowych. Oczywiście najbardziej elektryzujące dla opinii publicznej jest nazwisko kandydata na prezydenta Mielca.

- Mamy trzech kandydatów z różną charakterystyką. Ostatnie wybory pokazały, że przyszedł czas na zmiany i warto stawiać na młodych. Teraz widzimy, że "ta młodość trochę się nie sprawdziła". Musimy się zastanowić, czy kontynuować to myślenie, czy raczej postawić na kandydata bardziej doświadczonego - powiedział nam Władysław Ortyl.

W zeszłorocznych wyborach faktycznie PiS nie miał szczęścia do kandydatów na prezydenta Mielca. Maria Orłowska nie zdobyła dużego poparcia i nie weszła do drugiej tury głosowania. W pojedynku pomiędzy dotychczasowym prezydentem Januszem Chodorowskim a przedstawicielem młodego pokolenia Danielem Kozdębą struktury PiS poparły kandydaturę Chodorowskiego. Kiedy poznamy ostatecznie nazwiska kandydatów Prawa i Sprawiedliwości? Zdaniem Ortyla najpóźniej do końca wakacji.

Marszałek odniósł się także do konfliktu, jaki narósł pomiędzy przedstawicielami partii zaangażowanymi w działalność szpitala powiatowego. Zaznaczył, że w tym konflikcie "zostało wypowiedzianych za dużo słów publicznie".

- Szpital jest istotny w powiecie, ale także w całym regionie. Kłopoty, szczególnie finansowe, mogą wpłynąć na to, że taka jednostka może utracić ważnych inwestorów - dodaje Ortyl. Warto dodać, że szef partii, Jarosław Kaczyński, powołał już przewodniczącego wojewódzkiego zespołu samorządowego. Została nim posłanka Krystyna Wróblewska. Ortyl jasno stwierdził, że pojawiające się w mediach określenia, jakoby był konflikt pomiędzy nim a europosłem Tomaszem Porębą, są nieprawdziwe. - Takiego konfliktu nie ma - mówi.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe