Coraz bliżej nowej „984” i obwodnicy

  • 04.06.2016, 09:24
  • Monika Piątek

Podziel się:

Oceń:

Coraz bliżej nowej „984” i obwodnicy Monika Piątek
Dobre wiadomości spłynęły z urzędu wojewódzkiego do gminy Radomyśl Wielki. Wiadomo już, że nowej nawierzchni doczeka się część drogi nr 984, ulokowana w Janowcu. Rosną również szanse na szybszą budowę obwodnicy Radomyśla.

– Nie tak dawno mówiłem, że w województwie w sprawie remontu drogi nr 984 świeci się żółte światełko. Później stało się ono bladozielone, a dziś jest już zupełnie jaskrawe – mówił burmistrz Józef Rybiński podczas sesji rady miejskiej, jaka w Radomyślu odbyła się w czwartek, 19 maja.

800 metrów nowej nawierzchni w Janowcu
Pierwsza z dobrych nowin, jaką włodarz obwieścił radnym i sołtysom, dotyczyła ogłoszenia przetargu na remont drogi numer 984 u styku województwa małopolskiego i podkarpackiego. – Wiem, że decyzja środowiskowa została już wydana, a samo przedsięwzięcie zrealizowane ma zostać już niebawem – wyliczał burmistrz, dodając, iż modernizacja po stornie województwa podkarpackiego objąć ma fragment drogi prowadzącej przez Janowiec. Informację tę potwierdził i doprecyzował Daniel Kozik z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, do którego zwróciliśmy się z pytaniem o planowaną inwestycję. – W bieżącym roku zrealizowana zostanie przebudowa odcinka tej drogi na długości około 800 metrów od granicy województwa w kierunku Radomyśla Wielkiego. Ponadto, na tej samej drodze, w najbliższych latach planowane jest wykonanie dwóch rond na skrzyżowaniach w miejscowościach Piątkowiec i Wola Mielecka – tłumaczył rzecznik urzędu marszałkowskiego.

Więcej w 22 numerze Korso

Monika Piątek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe