Osiem milionów na oczyszczalnię

  • 03.06.2016, 09:22
  • Monika Piątek

Podziel się:

Oceń:

Osiem milionów na oczyszczalnię UM Przecław
Przecławski magistrat podpisał umowę na budowę oczyszczalni ścieków w Błoniu. Inwestycja, będąca jedną z przodujących w budżecie, wykonana ma zostać do 20 maja przyszłego roku.

Umowę z konsorcjum, które wygrało przetarg na budowę mechaniczno-biologicznej oczyszczalni, burmistrz Ryszard Wolanin zawarł w piątek, 20 maja. Wartość inwestycji wyniesie przeszło 8 milionów złotych. Budowa oczyszczalni ścieków, tuż obok planów stworzenia nowego ośrodka kultury, jest jedną z czołowych pozycji w budżecie gminy na rok 2016. – Oczywiście chcemy wykonać te zadania nie tylko budżetem na rok 2016, ale również dwoma kolejnymi, cały czas starając się o zewnętrzne środki finansowe – tłumaczył burmistrz Wolanin jeszcze końcem stycznia, a więc w momencie, w którym budżet był uchwalany. Potrzebę wydatkowania na budowę oczyszczalni sporej ilości pieniędzy doprecyzował wówczas Maciej Jemioło, dyrektor Wydziału Urbanistyki, Inwestycji, Ochrony Środowiska i Gospodarki.

Więcej w 22 numerze Korso

Monika Piątek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe