MKS z potężnym dofinansowaniem

  • 3.04.2017, 15:15
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
MKS z potężnym dofinansowaniem MKS Mielec
Urząd Miejski w Mielcu otrzymał prawie 29 mln złotych na projekt wymiany taboru w Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Miejska Komunikacja Samochodowa ma dokładnie trza lata na wymianę wszystkich przestarzałych autobusów, niespełniających wyśrubowanych norm dotyczących ochrony środowiska. Od 2020 roku będą obowiązywać nowe normy. Jeśli jakiś pojazd komunikacji publicznej nie będzie go spełniał, to po prostu nie zostanie dopuszczony do jazdy. Urząd miejski przygotował projekt wymiany taboru, na który chce przeznaczyć łącznie ok. 45 mln złotych. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Podkarpackiego udało się uzyskać dofinansowanie w wysokości około 29 mln złotych. MKS planuje kupić czternaście nowoczesnych autobusów. Warto przypomnieć, że w ramach projektu tzw. MOF, czyli Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, urząd chce  przeprowadzić szereg inwestycji związanych z komunikacją w mieście. Zaplanowano budowę parkingów przy dworcu, zaplecza technicznego dla MKS, a także budowę zatoki autobusowej na terenie gminy Przecław.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe