Szpital w remoncie

  • 30.03.2017, 08:47
  • opr. ms/Starostwo Powiatowe w Mielcu
Podziel się:
Oceń:
Szpital w remoncie Starostwo Powiatowe w Mielcu
Rozstrzygnął się przetarg na przebudowę segmentu „C” na parterze Szpitala Powiatowego w Mielcu dla potrzeb Oddziału Chirurgii Naczyniowej. Wykonawca rozpocznie prace już na początku kwietnia.

Zwycięzcą przetargu na przebudowę szpitalnego segmentu C, w którym obecnie mieści się m.in. poradnia chirurgii naczyniowej i poradnia ortopedyczna, zostało konsorcjum firm ze Staszowa „ADMA” Zakład Remontowo-Budowlany oraz Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne „ADMA”. Przedstawiciele tych przedsiębiorstw podpisali umowę ze Starostwem Powiatowym w Mielcu w środę, 29 marca.

Zgodnie z ustalonymi w niej zapisami, przedmiot zamówienia obejmie m.in. wymianę posadzek, okładzin ściennych, powłok malarskich i grzejników c.o.; wykonanie ścianek działowych, sufitów podwieszanych i instalacji gazów medycznych wraz z punktami ich poborów oraz sygnalizacją awaryjną; a także montaż wyposażenia sanitarnego. Na liście zadań dla wykonawcy znajdzie się również wykonanie bądź przebudowanie szeregu instalacji: od wodno-kanalizacyjnej, przez elektryczną, aż po wentylacyjną. Zadania te konsorcjum wyceniło na kwotę 1 019 200 złotych. Planowo, oddział oddany ma zostać do ponownego użytku najpóźniej do 9 listopada tego roku.

- Możliwe jednak, że prace uda się ukończyć wcześniej. Taką deklarację, podczas podpisywania umowy, złożył wykonawca remontu. Bardzo mnie to cieszy – mówi Starosta Zbigniew Tymuła. I dodaje: - Tak naprawdę, to dopiero początek zapowiadanego już od jakiegoś czasu boom’u budowlanego w szpitalu. Czekają nas jeszcze inwestycje m.in. na oddziale ginekologicznym i SOR-ze. Jeszcze w tym roku szpital przejdzie dużą zmianę.

Póki co, największe zmiany tyczyć się będą poradni i gabinetów, które funkcjonują obecnie w wyznaczonej do remontu części segmentu C.  - W związku z rozpoczynającym się remontem segmentu C, od poniedziałku, 10 kwietnia, poradnia ortopedyczna zostanie przeniesiona do budynku pogotowia, pracownia USG oraz poradnia chirurgii naczyniowej – do zaadaptowanych budynków szpitala – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu, dodając, że szczegóły dotyczące nowych lokalizacji poradni oraz ich godzin otwarcia podane zostaną już w przyszłym tygodniu.

opr. ms/Starostwo Powiatowe w Mielcu
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe