Plac AK będzie jak nowy

  • 29.03.2017, 14:49
  • ms
Podziel się:
Oceń:
Plac AK będzie jak nowy ms
Już w 2016 roku urząd miasta chciał wyremontować plac w centralnym punkcie Mielca. Okazało się jednak, że jest więcej do zrobienia, niż początkowo planowano. Po opracowaniu nowych zadań, magistrat ogłosił przetarg. Ten rozstrzygnął, że remontem, który rozpoczął się dziś, zajmie się firma Budimex.

Ostatni remont placu urząd miasta wykonał 14 lat temu. Początkowo był to plac Bolesława Bieruta, później plac Centralny. W roku 1990 rada miejska zmieniła jego nazwę na plac Armii Krajowej. W latach 2001-2002 w ramach remontu sieci wodno-kanalizacyjnej miejsce to  przeszło radykalne zmiany, na czele z instalacją fontanny w jego centralnej części. Zmieniła się nawierzchnia, stanęły nowe ławki, kwietniki, przystanki i cztery kioski. Pojawiły się słynne motywy architektoniczne nawiązujące do blokowej zabudowy tej części osiedla.

Ząb upływającego czasu szybko odcisnął swoje piętno na wyposażeniu placu. Mimo zainstalowanego monitoringu doszło do sporych zniszczeń. W wielu miejscach granitowe płyty popękały lub zostały rozbite. Bieżące naprawy na niewiele się zdały i dlatego magistrat podjął decyzję o kompleksowym remoncie.

- Remont był już planowany na rok 2016 i miał kosztować około 500 tys. zł, ale ze względu na zwiększający się zakres niezbędnych prac budowlanych trzeba było zwiększyć  kwotę przeznaczoną na to zadanie - informuje nas Anna Karwacka, kierownik biura informacji i promocji w urzędzie miasta, dodając: - Ostatecznie przetarg na znalezienie wykonawcy został ogłoszony 9 lutego. Oferty zgłosiło pięć firm. Najtańsza opiewa na 798 tys. zł, a najdroższa na 1,63 mln zł.

Niektóre z firm pochodzą z naszych okolic, tj. z Mielca i Brnia Osuchowskiego w gminie Czermin, pozostałe: z Katowic, Warszawy i Koniemłotów w gminie Staszów. Ostatecznie przetarg wygrała firma Budimex. Wykona prace budowlane za kwotę 1 mln zł 172 tys. zł.

W budżecie miasta na remont placu AK zarezerwowana była suma 1,2 mln zł, a termin zakończenia prac zaplanowany jest na 31 lipca tego roku.

- Przedmiotem zamówienia jest przebudowa placu Armii Krajowej wraz z budową przyłączy wodociągowych służących do instalacji tzw. kurtyn wodnych. W zakresie tej inwestycji przewiduje się przeprowadzenie prac rozbiórkowych istniejącej nawierzchni placu i wykonanie nowej o większej wytrzymałości i nośności, a także remont i wykonanie nowych elementów małej architektury - przekazuje nam Anna Karwacka.

Czy w związku z planowaną przebudową placu mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu na al. Niepodległości? - Pewne ograniczenia mogą dotyczyć jedynie ulicy Marii Skłodowskiej - uspokaja magistrat. Przystanki autobusowe na placu funkcjonują bez zmian.

ms

Zdjęcia (15)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Prawnuczek.
Prawnuczek. 2.05.2017, 11:35
A gdzie wiaty ogrzewane dla koneserow Misia oraz alkoholi mieszanych? W oklicznych mieszalniach.
123
123 30.03.2017, 18:16
Panowie robotnicy ustawili płoty i wzięli się solidnie za siedzenie na ławkach. Nikt tam nie pracuje nie dziwi więc, że kawałek placu będzie remontowany aż 4 miesiące. To powinno zająć im 6 tygodni, góra 2 m-ce a nie 4, które przeciągnie się do 6 miesięcy. Czy w warunkach przetargu nie można było określić krótszego czasu? Można, ale nieroby nie mogą robić wbrew innym nierobom. Niechby spróbowali w Anglii czy USA tak pracować, to poszliby wnet z torbami.
asdf
asdf 29.03.2017, 20:55
zrobcie zrobcie a potem wpuscie dzwig 20 ton by choinke postawil... skonczy sia jak z granitem....
olo
olo 29.03.2017, 15:33
Jak po remoncie będą dalej jeździć ciężkie samochody i dźwigi żeby postawić trybunę dla dygnitarzy na trzy godziny imprezy albo inną scenę na pseudo imprezę , to nowy plac za moment będzie znowu popękany .

Pozostałe