[GALERIA] Parada konna po raz ósmy

  • 02.06.2016, 22:54
  • Monika Piątek

Podziel się:

Oceń:

[GALERIA] Parada konna po raz ósmy Monika Piątek
Widowiskowa Parada Konna skusiła do przyjazdu do Żarówki w sumie około 2,5 tysiąca miłośników koni z województwa podkarpackiego i małopolskiego.

Na imprezę tego typu zdecydowali się już niemal dekadę temu Józefa Smagacz, radna Rady Miejskiej i członkini Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, wraz sołtysem Aleksandrem Mrozem, znanym pasjonatem i hodowcą koni. Inicjatywa szybko zyskała przychylność ze strony władz gminy, powiatu i województwa. Teraz Parada Konna to impreza o zasięgu ponadwojewódzkim, skierowana oczywiście do miłośników zwierząt, a w szczególności pasjonatów koni. Już od dłuższego czasu cieszy się sporym zainteresowaniem, co potwierdza coroczna frekwencja, która w tym roku według organizatorów była rekordowa.

Przybyli na niedzielną imprezę zobaczyli uroczysty przejazd zaprzęgów, pokazy kawaleryjskie w wykonaniu członków Stowarzyszenia Kawalerii Konnej w Dobryninie im. 5 Pułku Strzelców Konnych, konkurencje w powożeniu zaprzęgami oraz czempionat klaczy rasy zimnokrwistej i śląskiej. Widzowie obejrzeli także ozdobne ptaki domowe. Dla zgromadzonych zagrała i zaśpiewała miejscowa kapela „Żarowianie”. Paradzie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na leczenie Maksia Jachyma, który dzielnie zmaga się z nowotworem. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.
8. Parada Konna zorganizowana została przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, Rada Sołecka i OSP w Żarówce, Okręgowy Związek Hodowców Koni z Rzeszowa, Urząd Miejski i SCKiB w Radomyślu Wielkim.

Monika Piątek

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe