Dziś początek dużej konferencji edukacyjnej w Mielcu

  • 17.03.2017, 11:22
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Dziś początek dużej konferencji edukacyjnej w Mielcu MM
"Rozwojowy kontekst wczesnoszkolnej edukacji informatycznej" - to tytuł konferencji naukowej, która dziś rozpoczyna się w Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii w Mielcu. Dyrektorzy szkół podstawowych, dyrektorzy organów prowadzących szkoły, nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego, nauczyciele informatyki zastanawiają jak uatrakcyjnić lekcje informatyki dla najmłodszych.

Dziś od godz. 12.30 w Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania, ul. Wojska Polskiego 2B rozpocznie się wojewódzka konferencja „Rozwojowy kontekst wczesnoszkolnej edukacji informatycznej”. Organizatorami konferencji są: Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe Polskiej Akademii Nauk, oraz Podkarpacki Kurator Oświaty, który objął patronat nad konferencją.

- W tym miejscu chcę jedynie wskazać na korzyści wprowadzenie nauki programowania od najmłodszych lat. Do podstawowych zadań szkoły, czyli alfabetyzacji uczniów w zakresie CZYTANIA, PISNANIA i RACHOWANIA, dołącza dzisiaj kolejna dyspozycja, jaką jest NAUKA PROGRAMOWANIA. W naszym rozumieniu programowanie, to przede wszystkim rozwijanie umiejętności logicznego i twórczego myślenia, to także taki dobór środków dydaktycznych i metod pracy z uczniami, aby rozwijać w nich aktywność do działania - powiedział nam Zdzisław Nowakowski, współorganizator konferencji. 

Na niższych etapach edukacyjnych programowanie powinno być realizowane przez gry i zabawy – niekoniecznie w wykorzystaniem narzędzi elektronicznych. Na konferencji naukowcy będą się starali się przekonać jej uczestników, że programować można w każdym wieku i może to być zajęcie nie tylko kształcące, ale także bardzo pasjonujące.

Szczegółowy plan konferencji można znaleźć tutaj.       

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe