Miastu potrzebni są liderzy

  • 17.03.2017, 11:57
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Miastu potrzebni są liderzy SzB
Do końca września potrwa innowacyjny projekt Szkoła Liderów Miasta Mielca. Grupa dziewiętnastu mielczan spotyka się na specjalnych seminariach, podczas których pracuje nad problemami społecznymi dotkliwymi dla miasta.

Projekt realizowany jest wspólnie przez Urząd Miejski w Mielcu, Fundację Szkoła Liderów w Warszawie, a także Centrum Edukacji i Inicjatyw New Memphis Institute. - Liderów publicznych najczęściej kształci się tak, że wyciąga się ich z danego środowiska i zamyka w ośrodku szkoleniowym. Tutaj jest inna sytuacja. Mamy grupę ludzi, którzy się znają i działają na rzecz Mielca. Mamy nadzieję, że uda się nam zbudować wspólną opowieść o mieście. Chcemy stworzyć podstawę do tego, żeby wspólnie działać - powiedziała nam Katarzyna Czayka – Chełmińska, wiceprezes Fundacji Szkoła Liderów. - Jest to program pilotażowy. Cała Polska patrzy na to, co dzieje się w Mielcu. Jeżeli ten program się przyjmie, to podobne projekty chcą realizować Gdańsk, Warszawa i Poznań. Jesteśmy postrzegani jako laboratorium do programu szkoleniowego, w którym stawia się na kształcenie liderów w danym mieście - powiedział nam Daniel Kozdęba, prezydent Mielca. Do mieleckiej szkoły liderów można było się dostać poprzez specjalny system rekrutacji. Organizatorom projektu zależało, żeby w grupie znaleźli się przedstawiciele miejskich instytucji i społeczni aktywiści. Brano także pod uwagę zasadę parytetów, dlatego w grupie znajduje się też liczna reprezentacja kobiet. Jednym z efektów działania mieleckich liderów będzie organizacja w Samorządowym Centrum Kultury kawiarni społecznej.

W projekcie udział biorą:
Jakub Cena - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mielcu,
Janusz Chojecki - prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej,
Agata Ćwięka - naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu,
Łukasz Gajdowski - LGD Stowarzyszenie PROWENT,
Joanna Kruszyńska - p.o. dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu,
Iwona Lawruk - właściciel FHU Iskierka,
Stanisław Mieszkowski - radny Rady Miejskiej w Mielcu,
Adriana Miłoś - Podkarpacki Bank Spółdzielczy,
Sebastian Peret - prezes Fundacji Klub Młodych Liderów,
Bogdan Rojkowicz - prezes Zarządu Korso Sp. z o. o.,
Zbigniew Rzeźnik - dyrektor II LO w Mielcu,
Ewelina Małgorzata Sieroń - kierownik Spółdzielczego Domu Kultury MSM,
Józef Smaczny - radny powiatu mieleckiego,
Krzysztof Tańcula - dziennikarz, Obywatelski Mielec,
Paweł Warzecha - przewodniczący Rady Osiedla Żeromskiego,
Zbigniew Wawer - Stowarzyszenie JARTE, Partia RAZEM,
Magdalena Weryńska - Zarzecka - wiceprezes Zarządu WEZAFON Sp. z o. o.,
Jacek Wiśniewski - dyrektor ZSO nr 1 w Mielcu,
Artur Wojtas - członek Zarządu Polskie Za kłady Lotnicze Sp. z o. o.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe