Starosta zapowiada przyjazd do Mielca ministra zdrowia

  • 16.03.2017, 09:32 (aktualizacja 16.03.2017 09:45)
  • opr. ms
Podziel się:
Oceń:
Starosta zapowiada przyjazd do Mielca ministra zdrowia Starostwo Powiatowe w Mielcu
W tym tygodniu do Mielca przyjechała poseł Józefa Hrynkiewicz, by razem ze starostą Zbigniewem Tymułą i dyrektorem Leszkiem Kwaśniewskim rozmawiać o sytuacji mieleckiego szpitala. Włodarz powiatu zapowiedział, że do Mielca może przyjechać również minister Konstanty Radziwiłł.

Wizytę posłanki Prawa i Sprawiedliwości Starosta Zbigniew Tymuła zapowiedział jeszcze w zeszłym tygodniu, po powrocie z posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia, na której to po raz pierwszy odbyło się rządowe czytanie projektu ustawy dotyczącej tzw. sieci szpitali. Obietnica odwiedzin, jaką złożyła wówczas profesor, ziściła się po równym tygodniu, w środę, 15 marca.

- Jestem zadowolony ze spotkania. W moim odczuciu było ono bardzo konkretne i merytoryczne – podkreśla starosta Tymuła, dodając, że znaczna część rozmów z posłanką poświęcona została Szpitalowi Powiatowemu im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. – Omówiliśmy zarówno aktualnie toczące się wokół lecznicy sprawy, jak i możliwości jej rozwoju po wejściu w życie reformy służby zdrowia czy planowane do realizacji duże inwestycje, których szczegółów jeszcze zdradzić nie mogę – wylicza włodarz powiatu.

Profesor Hrynkiewicz odwiedziła mielecki szpital będący przedmiotem rozmów, a także spotkała się z jego dyrektorem – Leszkiem Kwaśniewskim. - Nie jest to jednak koniec debaty o przyszłości szpitala. W najbliższym czasie z wizytą u nas zapowiedział się jeszcze jeden wyjątkowy gość, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł – zaznacza Zbigniew Tymuła.

opr. ms

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe