[FOTO] Mielczanie biegli dla Maksa

  • 11.03.2017, 22:35 (aktualizacja 11.03.2017, 23:37)
  • Arkadiusz Łysoń

Podziel się:

Oceń:

[FOTO] Mielczanie biegli dla Maksa Arek Łysoń
W biegu charytatywnym na 6 kilometrów „Na maxa dla Maksia" to inicjatywa Stowarzyszenia „Zabiegani Mielec” mająca na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie 6-letniego Maksymiliana Jachyma walczącego z nowotworem złośliwym neuroblastoma.

Ponad 130 zarejestrowanych osób biegało 3 pętle po 2 kilometry. Trasa wiodła po ścieżkach Górki Cyranowskiej. Zainteresowanie pomocą oraz biegiem było wielkie, co cieszyło organizatorów, rodzinę i znajomych Maksa. To dobrze, że imprezy charytatywne mobilizują mielczan do działania.

Na mecie na wszystkich czekał pamiątkowy medal oraz gratulacje i wielka wdzięczność mamy chłopca, która dziękowała wszystkim uczestnikom biegu.

- Chciałabym wszystkim serdecznie podziękować za to, że tutaj jesteście z nami – mówiła mama chorego chłopca, Anna Jachym. - Jestem wzruszona tym, że jest przy nas tak wiele wspaniałych osób, mamy fantastyczne grono przyjaciół, bez których nie dalibyśmy sobie rady. Takie inicjatywy dają nam mnóstwo siły – dodała.

- Nasze możliwości leczenia w kraju nie przynoszą pożądanych rezultatów i dobiegają końca dlatego szukamy możliwości kolejnych terapii (nawet tych eksperymentalnych) za granicą – przekazała nam nasza rozmówczyni.

Pierwszy na metę wbiegł Tomasz Jachym, drugi był Dawid Puć, a trzeci Grzegorz Ziomek. Ale to wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami dzisiejszego biegu, bo zwyciężyła w nich empatia i wrażliwość wobec cudzego nieszczęścia.

Więcej w nadchodzącym 11 numerze Korso

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (27)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe