Starosta w sprawie szpitala w Warszawie

  • 9.03.2017, 11:00 (aktualizacja 09.03.2017 11:03)
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Starosta w sprawie szpitala w Warszawie Starostwo Powiatowe
W środę, 8 lutego, Starosta Zbigniew Tymuła wraz z Leszkiem Kwaśniewskim - Dyrektorem Szpitala Powiatowego w Mielcu uczestniczyli w posiedzeniu parlamentarnej Komisji Zdrowia, podczas której odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy dotyczącej utworzenia tzw. sieci szpitali.

Podczas komisji starosta miał okazję do zabrania głosu i wyrażenia opinii samorządowca dotyczącej wpływu planowanej reformy na rozwój szpitali tożsamego typu, jak szpital w Mielcu. - Dokładamy wszelkich starań, aby nasz mielecki szpital został zakwalifikowany do jak najwyższego poziomu w tak zwanej „sieci”. Wówczas, zamiast uczestniczyć w konkursach służących pozyskaniu funduszy na leczenie, będziemy mieli z góry zapewnione środki na finansowanie świadczeń z określonego zakresu medycyny. Będzie to duże ułatwienie, które z pewnością poprawi sytuację finansową placówki – komentuje starosta.

Zakres przyznanych szpitalowi świadczeń zależny będzie właśnie od poziomu, jaki przyznany zostanie mieleckiej placówce po wejściu w życie ustawy. - Liczymy, że będzie to tzw. poziom III, przeznaczony dla placówek świadczących opiekę medyczną między innymi na oddziałach chirurgii naczyniowej, chorób płuc czy też chorób zakaźnych – dodaje dyrektor Kwaśniewski.

Wyjazd do Warszawy był okazją do spotkań i rozmów z przedstawicielami rządu – m.in. Ministrem Zdrowia Konstantym Radziwiłłem, Posłem Wojciechem Buczakiem oraz członkinią Komisji Zdrowia prof. Józefą Hrynkiewicz. - Odbyliśmy bardzo ważne rozmowy, szczegółowo opisując obecną sytuację naszego szpitala. Zaprosiliśmy ministra Radziwiłła do Mielca, w przyszłym tygodniu swoją wizytę u nas potwierdziła również prof. Hrynkiewicz. Chcemy porozmawiać z nią zarówno o rozwoju naszego szpitala, jak również o sprawach, które toczą się wokół niego ostatnimi czasy – mówi starosta Tymuła.

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)


Pozostałe