(Nie)szczęście w kominie

  • 27.05.2016, 09:24
  • Monika Piątek

Podziel się:

Oceń:

(Nie)szczęście w kominie Monika Piątek
Ten sam bocian co roku przylatuje do Wadowic Górnych. Dla mieszkańców niekoniecznie oznacza to jednak dobrą nowinę. Głównie ze względu na to, że ptak uparcie osiedla się na… szkolnym kominie.

Uwagę na problem z bocianem zwróciło dwoje naszych czytelników, interweniujących w redakcji w zeszłym tygodniu. Ich roszczenia były jednak diametralnie różne.

Przyroda kontra technika
– Przyglądam się sytuacji już od kilku dni i widzę, że bocian niesamowicie się męczy. Ktoś zniszczył mu gniazdo, a ten usilnie próbuje je sobie odbudować – zaalarmowała kobieta, która w zeszłym tygodniu zatelefonowała do naszej redakcji. Oczekiwała, byśmy ustalili, kto stoi za zniszczeniem bocianiego gniazda i wstawili się za poszkodowanym ptakiem w urzędzie gminy bądź – gdyby zaszła taka potrzeba – w instytucjach wyższego szczebla. Interwencji u odpowiednich organów domagał się również ojciec jednego z uczniów Szkoły Podstawowej w Wadowicach Górnych, który – by porozmawiać o trapiącym go problemie – poprosił o spotkanie. – Wydaje mi się, że rzeczą niedopuszczalną i niebezpieczną jest, aby gniazdo blokowało komin szkoły. Dopiero co udało się je zniszczyć, a bocian znów próbuje je odbudować. Czy naprawdę nie da się zrobić nic, aby się go stąd pozbyć? – pytał wyraźnie wzburzony, pokazując wykonane telefonem komórkowym zdjęcia. Widać było na nich ptaka skrzętnie pracującego nad ponownym postawieniem gniazda. I dokładnie taki sam widok zastaliśmy na dachu szkoły w niedzielę, 15 maja.

Więcej w 21 numerze Korso

Monika Piątek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe