[AUDIO] Liderzy rozpoczęli szkolenie

  • 4.03.2017, 16:22 (aktualizacja 04.03.2017 21:41)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
[AUDIO] Liderzy rozpoczęli szkolenie S. Burek
W Mielcu zainaugurowano działalność pierwszej w historii Szkoły Liderów Miasta. Warszawska Fundacja Szkoła Liderów realizuje ten projekt wspólnie z Urzędem Miejskim w Mielcu przy współpracy z New Memphis Institute. W szkoleniu bierze udział 19-osobowa grupa Mielczan.

- Miasta w Polsce potrzebują skutecznych liderów, którzy tworzą koalicje na rzecz dobra wspólnego, razem ze społecznością wyznaczającą kierunki rozwoju i dążą do zmian - to idea programu szkoleniowego dla liderów miast.

Program szkoleniowy rozpoczął się w ostatni piątek w Samorządowym Centrum Kultury. Uczestnicy programu wezmą udział w specjalnych szkoleniach, seminariach, oraz będą pracować nad konkretnymi problemami społecznymi dotkliwymi dla Mielca. W grupie uczestników Szkoły Liderów Mielca znajdziemy pracowników Urzędu Miejskiego, przedstawicieli sektora kultury. Działaczy politycznych z różnych opcji. Samorządowców i przedstawicieli stowarzyszeń. W grupie znaleźli się także dziennikarze obywatelscy i przedsiębiorcy, a także dyrektorzy szkół.

Gościem specjalnym inauguracji był Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli (absolwent Szkoły Liderów). 

- Mieszkacie w mieście, które ma ok 60 tys. mieszkańców a wasz budżet to prawie 300 mln złotych. Obecnie miasto realizuje ponad 100 inwestycji a już od wielu lat utrzymuje się tutaj najniższy wskaźnik bezrobocia. Wiem, że kiedy jest się tutaj na miejscu to się nie docenia tych statystyk. Szkoła Liderów to doskonały partner dla Mielca. Obecnie absolwentów Szkoły Liderów jest ponad 4000 i można ich spotkać dosłownie wszędzie.Doświadczenia, które ja zebrałem w tej szkole były wyjątkowe - powiedział Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK. 

Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu Karen Ware, dyrektora Edukacji i Inicjatyw z New Memphis Institute, która opowiedziała w jaki sposób liderzy społeczni wspierają rozwój amerykańskiego miasta New Memphis. Mielecki kurs liderów miasta będzie trwał pół roku. W trakcie szkolenia zaplanowano wspólna inicjatywę zorganizowania w mieście kawiarni społecznej. 

Uczestnicy projektu:
Cena Jakub
Chojecki Janusz
Ćwięka Agata
Gajdowski Łukasz
Kruszyńska Joanna
Ławruk Iwona
Mieszkowski Stanisław
Miłoś Adriana
Peret Sebastian
Rojkowicz Bogdan
Rzeźnik Zbigniew
Sieroń Ewelina Małgorzata
Smaczny Józef
Tańcula Krzysztof
Warzecha Paweł
Wawer Zbigniew
Weryńska-Zarzecka Magdalena
Wiśniewski Jacek
Wojtas Artur

Posłuchaj uczestników Szkoły Liderów Mielca:

Posłuchaj Daniela Kozdęby, prezydenta Mielca:

Posłuchaj Katarzyny Czayka-Chełmińskiej, wiceprezes Fundacji Szkoła Liderów:

 

Szymon Burek

Zdjęcia (28)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe