Nowa odsłona placu AK

  • 28.02.2017, 05:00
  • ms
Podziel się:
Oceń:
Nowa odsłona placu AK M. Świetlińska
Już w 2016 roku magistrat chciał wyremontować plac w centralnym punkcie Mielca. Okazało się jednak, że jest więcej do zrobienia, niż początkowo planowano.

Ostatni remont placu urząd miasta wykonał 14 lat temu. Początkowo był to plac Bolesława Bieruta, później plac Centralny. W roku 1990 rada miejska zmieniła jego nazwę na plac Armii Krajowej. W latach 2001-2002 w ramach remontu sieci wodno-kanalizacyjnej miejsce to przeszło radykalne zmiany, na czele z instalacją fontanny w jego centralnej części. Zmieniła się nawierzchnia, stanęły nowe ławki, kwietniki, przystanki i cztery kioski. Pojawiły się słynne motywy architektoniczne nawiązujące do blokowej zabudowy tej części osiedla.

Ząb upływającego czasu szybko odcisnął swoje piętno na wyposażeniu placu. Mimo zainstalowanego monitoringu doszło do sporych zniszczeń. W wielu miejscach granitowe płyty popękały lub zostały rozbite. Bieżące naprawy na niewiele się zdały i dlatego magistrat podjął decyzję o kompleksowym remoncie.

- Remont był już planowany na rok 2016 i miał kosztować około 500 tys. zł, ale ze względu na zwiększający się zakres niezbędnych prac budowlanych trzeba było zwiększyć kwotę przeznaczoną na to zadanie - informuje nas Anna Karwacka, kierownik biura informacji i promocji w urzędzie miasta, dodając: - Ostatecznie przetarg na znalezienie wykonawcy został ogłoszony 9 lutego. Oferty zgłosiło pięć firm. Najtańsza opiewa na 798 tys. zł, a najdroższa na 1,63 mln zł. Rozpatrywanie ofert jest w toku.

Więcej w 9 numerze Korso.

ms

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Obywatel
Obywatel 1.03.2017, 12:43
Wprowadzić zakaz wjazdu na plac pod byle pretekstem . Macie tereny rekreacyjne tam robić pseudo imprezy . Zróbcie wartościową imprezę to ludzie przyjdą na koniec miasta , a nie zjeżdżalnię dla dzieci kiełbaskę muzykę z komputera .Jeszcze zdjęcie gapiów co idą z kościoła i ogłoszony pełen sukces ile to ludzi przyszło .
wwq
wwq 28.02.2017, 18:42
tak sie konczy stawianie choinek, odsniezanie = wjezdzanie ciezkich pojazdow.... zaplacimy MY. podobnie z odsniezaniem chodnikow ursus c360 z plugiem i przyczepa (1 os) pelna piasku = ok 5-7 ton....pieknie beda wygladac te chodniki, sciezki rowerowe
Damian
Damian 28.02.2017, 11:14
Weźcie kasę z durnej wieży , a zniszczenia placu dokonały ciężkie pojazdy które z byle powodu jeżdżą po placu , jak budowa trybun dla wiipów na dwu godzinny koncert i inne śmieszne imprezy .

Pozostałe