[FOTO] Mielec wdzięczny Żołnierzom Wyklętym

  • 26.02.2017, 13:31 (aktualizacja 26.02.2017, 15:05)
  • Arkadiusz Łysoń

Podziel się:

Oceń:

[FOTO] Mielec wdzięczny Żołnierzom Wyklętym A. Łysoń
Mielczanie nadali imiona Żołnierzy Wyklętych „Dębom Niezłomnych” na polanie w Szydłowcu. Po kilkudziesięciu latach uhonorowani zostali por. Leon Wanatowicz „Boruta”, mjr Walerian Tumanowicz „Jagra” oraz kpt. Jan Borysewicz „Krysia” i „Mściciel”.

W sobotniej uroczystości oprócz licznej grupy przedstawicieli władz państwowych i samorządowych udział wziął ambasador Armenii w Polsce Edgar Ghazaryan. 
Romuald Rzeszutek z Klubu Historycznego „Prawda i Pamięć” - organizatora uroczystości,  powitał liczną grupę zaproszonych gości i powiedział, że jest to kolejny rok, kiedy spotykamy się na terenie, na którym polscy żołnierze stracili życie w walce o wolność naszej Ojczyzny.
Obecny na wydarzeniu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski - Ormianin, duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, uczestnik opozycji antykomunistycznej w PRL, podczas nadawania dębom imion Żołnierzy Wyklętych odmawiał modlitwę w języku ormiańskim w intencji pomordowanych.

Więcej w najbliższym wydaniu KORSO.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (49)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe