Stadion miejski w pierwszej lidze

  • 25.05.2016, 08:50
  • Edward Tabor

Podziel się:

Oceń:

Stadion miejski w pierwszej lidze Edward Tabor
Kibice i piłkarze Stali Mielec fetowali w minionym tygodniu awans do 1. ligi. Działacze świętowanie szybko musieli zakończyć, bo przed nimi przygotowania obiektu do pierwszoligowych meczów i konieczność uzyskania licencji uprawniającej do gry na zapleczu ekstraklasy.

Od dawna władzom miasta będącym, jak wiadomo, właścicielem stadionu przy Solskiego, sen z powiek spędzała związana z ewentualnym awansem drużyny Stali konieczność założenia pod płytą boiska piłkarskiego instalacji sztucznego ogrzewania.

Z peryferii na salony
Podgrzewanej murawy, niestety, nie uwzględniono w zakresie modernizacji stadionu zakończonej w 2013 roku. Wywołało to fale krytyki za brak perspektywicznego myślenia włodarzy naszego miasta, którzy pewnie nie spodziewali się (nie tylko oni), że Stal w tak szybkim tempie może pokonać drogę z piłkarskich peryferii na piłkarskie salony.

Jednym z wymogów, jakie były twardo egzekwowane dla klubów grających w ekstraklasie i jakie miały także obowiązywać dla I ligi, było posiadanie przez klub stadionu z podgrzewanym boiskiem i ze sztucznym oświetleniem.

Jeszcze w ubiegłym roku, gdy w Mielcu swoje mecze rozgrywała Termalika Bruk Bet Nieciecza, mówiło się, że w planach inwestycyjnych miasta na rok 2016 znajdzie się instalacja podgrzewania murawy pozwalająca rozgrywać mecze na naturalnej trawiastej nawierzchni w listopadzie i grudniu oraz wczesną wiosną. Prezydent Daniel Kozdęba potwierdzał to jeszcze przed rozpoczęciem wiosennej rundy rozgrywek, mówiąc o rozważaniu dwóch koncepcji podgrzewania.

Więcej w 21 numerze Korso

Edward Tabor

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe