"Są sprawy ważniejsze niż wieża"

  • 24.02.2017, 05:02
  • ms

Podziel się:

Oceń:

"Są sprawy ważniejsze niż wieża" red.
Rada Osiedla Kilińskiego zastanawia się, dlaczego w budżecie miasta na 2017 rok nie znalazło się żadne zadanie budowlane z jej rejonu. W 11 punktach w piśmie do prezydenta Kozdęby przedstawiła ważne z jej punktu widzenia sprawy i stwierdza: inwestowanie w wieżę widokową jest antyspołeczne.

Rada Osiedla Kilińskiego, z przewodniczącym Wacławem Świerczyńskim na czele, od dłuższego czasu zastanawia się, dlaczego zgłoszone przez nią prośby o niezbędne remonty i naprawy nie są realizowane. Chodniki na ulicach Słonecznej i Dąbrowskiej, nawierzchnia na ulicy Wiejskiej, Limanowskiego, Sobieskiego, Groele i  Długosza, oświetlenie na ulicy Wiejskiej, nowe znaki drogowe, ścieżka rowerowa z Mielca do Woli Mieleckiej i tzw. "przebicie" nowej ulicy od Kilińskiego do Teligi - to postulaty mieszkańców tej części miasta, które czekają na realizację. Niektóre z nich, według zapewnień magistratu, miały być już dawno zrealizowane, w tym między innymi chodniki przy ulicach Groele, Dąbrowskiej, Sobieskiego czy nowe niezbędne znaki drogowe. Jeśli chodzi o przebicie ulicy od Kilińskiego do Teligi, temat poruszany był kilkakrotnie - również przez prezydentów Mielca.

- Miało być szybko, gdyż sprawa rozwiązania drugiego dojazdu do osiedla Konfederacka-Teligi-Wiejska jest pilna ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Tereny pod tę inwestycję miały być wykupione do końca pierwszego półrocza 2016 roku. Podobno do tej pory tego nie zrobiono. W budżecie na 2017 rok nie ma żadnej wzmianki o tej inwestycji. W końcu jaka jest prawda? - pytają członkowie rady.

Pytają również, czy w związku z tak istotnymi potrzebami przeznaczanie pieniędzy na wieżę widokową jest sensowne. - Rada Osiedla Kilińskiego, mając bardzo duże poparcie mieszkańców, uważa, że w chwili obecnej przy wielu niezrealizowanych potrzebach na naszym osiedlu, a jest tak także na innych osiedlach Mielca, i przy potrzebie zaciągnięcia po raz pierwszy w historii miasta kredytu w kwocie około 60 mln zł, by zrealizować bardzo napięty budżet miasta w 2017 roku - to inwestowanie w wieżę widokową teraz jest antyspołeczne - czytamy w piśmie adresowanym do prezydenta Daniela Kozdęby.

Więcej w 8 numerze Korso.

ms

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe