[FILM] Polska Grupa Zbrojeniowa w PZL Mielec

  • 15.02.2017, 21:17 (aktualizacja 15.02.2017 22:14)
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
[FILM] Polska Grupa Zbrojeniowa w PZL Mielec Archiwum Korso
15 lutego do Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu przyjechali przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ich rozmowy dotyczyły planów w przypadku, gdyby doszło do podpisania kontraktu na dostawę śmigłowców BLACK HAWK dla Ministerstwa Obrony Narodowej RP.

Zarząd Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu gościł przedstawicieli WZL-2 S.A., WSK PZL-KALISZ S.A., ZM Tarnów S.A. i WZL-1 S.A., które tworzą Polską Grupę Zbrojeniową. Spotkanie było kontynuacją rozmów między PZL Mielec i PGZ, które przypieczętowało podpisanie umowy ramowej podczas Farnborough Air Show w ubiegłym roku.

- Jeśli doszłoby do podpisania kontraktu na dostawę śmigłowców BLACK HAWK dla Ministerstwa Obrony Narodowej RP, naszym zamiarem jest stworzenie centrum serwisowego dla śmigłowców i ich silników w WZL-1 S.A. w Łodzi i Dęblinie. Prace będą obejmować elementy serwisowe i naprawcze, takie jak podwozie, wirniki i przekładnie, układ napędowy, silniki i inne urządzenia hydrauliczne jak również inne elementy odpowiedzialne za kontrolę lotu” – powiedział Janusz Zakręcki, prezes zarządu, dyrektor naczelny PZL Mielec.

Tymczasem wiemy już, że znów został przesunięty termin dostarczenia pierwszych nowo pozyskiwanych śmigłowców dla polskiej armii. - Powiedziano mi, że najpóźniej będzie to marzec tego roku, co oznacza kolejny miesiąc opóźnienia - powiedział kilka dni temu szef MON Antoni Macierewicz. Wyjaśnił, że główną tego przyczyną są problemy z klauzulami dokumentacji.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.