"Słońce, odezwij się, na Boga"

  • 15.02.2017, 08:29
  • msk

Podziel się:

Oceń:

"Słońce, odezwij się, na Boga" pixabay.com
W dobie internetu i telefonów komórkowych możemy dowiedzieć się niemal wszystkiego: Co nas jutro czeka? Kto nas kocha? Czy wygramy w lotto? Możemy nawet otrzymać zwycięskie liczby. Wystarczy jeden SMS.

Wróżki, ankieterzy i różnego rodzaju spece od marketingu każdego dnia próbują  namówić nas na wysłanie SMS-a. Robią to tak podstępnie, że nierzadko udaje się im ten cel osiągnąć. Sposoby, jakich używają, mogą śmieszyć, ale i oburzać.

Cel, którym jest rzekoma pomoc służąca wyłudzeniu pieniędzy, powoduje, że ich nachalność nie ma końca. Naciągacze cierpliwie czyhają na naszą chwilę słabości. Postanowiliśmy sami sprawdzić, jak działają takie osoby, które - jak przekazują nam nasi czytelnicy - ciągłym nagabywaniem potrafią wyprowadzić z równowagi.

Wysłaliśmy pustego SMS-a świadczącego o naszej rzekomej pomyłce do wróża Macieja, którego nie należy mylić ze słynnym wróżbitą Maciejem znanym w mediach. Ta osoba, jak się dowiedzieliśmy, podszywa się pod niego, posługując się niemal identycznym nazwiskiem.

Lawinę, jaką spowodowała wysłana przez nas wiadomość, trudno opisać. Zostaliśmy zasypani całą masą SMS-ów, na które oczywiście nie odpisywaliśmy, gdyż naszym celem była jedynie prowokacja. Najpierw tajemniczy wróże zachęcali  nas do odpisania. Po kilku dniach naszego milczenia prośby przemieniły się w błagania. -To ostatnia szansa na to, abyś została uratowana przed grożącą ci katastrofą - przeczytaliśmy w SMS-ie. Po czym przyszedł kolejny: - Słońce, odezwij się, na Boga, tylko ja mogę ci pomóc i uratować przed tragedią, która cię czeka! - pisał dalej rzekomy wróż Maciej.

Kolejny SMS brzmiał już złowieszczo: - Zareaguj, to ostatnie ostrzeżenie, więcej szans nie otrzymasz.  - Po paru tygodniach zaczęto wręcz nam grozić, że jeśli nie odpiszemy, to pożałujemy.

Ciąg dalszy w 7 numerze Korso.

msk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe