Ostatnie dni 14-letniego lodowiska

  • 13.02.2017, 16:55
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
Ostatnie dni 14-letniego lodowiska pixabay.com
Były plany jego przeniesienia, ale stan techniczny nie pozwala, by mieleckie lodowisko nadal służyło mieszkańcom, zwłaszcza młodszym.

Niedziela, 26 lutego, będzie ostatnim dniem funkcjonowania lodowiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu przy ulicy Kusocińskiego. Następnego dnia firma Skanska prowadząca od października ubiegłego roku prace rozbiórkowe hali sportowo-widowiskowej, przystąpi do demontażu mieleckiego lodowiska.

Obiekt ten otwarty w grudniu 2002 roku przez kilkanaście lat zapewniał rozrywkę tysiącom mielczan podczas zimowych miesięcy. Powstał jako częściowa realizacja kreślonych z wielkim rozmachem w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, planów budowy nowej hali z pełnowymiarowym sztucznym lodowiskiem.

Planów tych nie udało się zrealizować. Dopiero po wielu latach tuż obok popularnej hangar areny przy ulicy Kusocińskiego powstało zadaszone lodowisko sezonowe o wymiarach tafli lodowej 20x40 metrów. Kosztowało 1,2 mln zł. Mogło funkcjonować przy maksymalnej temperaturze około plus 10˚C. Jego zaplecze zorganizowano w zmodernizowanym budynku szatniowym kompleksu letnich basenów.   

W związku z rozbiórką starej hali i przygotowaniem placu budowy nowego obiektu sportowo-widowiskowego sztuczne lodowisko musi zostać zdemontowane. Zastanawiano się nad jego przeniesieniem w inne miejsce (np. na teren obok pływalni na osiedlu Smoczka), ale okazuje się że po ponad 14 latach użytkowania nie pozwala na to jego stan techniczny.  

Początkowo planowano, że obiekt przy ulicy Kusocińskiego będzie funkcjonował do końca stycznia do zakończenia ferii zimowych 2017. Firma Skanska zgodziła się jednak przesunąć ten termin na koniec lutego. Ponieważ wszystko wskazuje na to, że w następnym sezonie zimowym mieleckie lodowisko nie będzie działać, dyrekcja MOSiR-u zaprasza wszystkich do korzystania z niego w dniach bieżącego sezonu.

Redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
podpis
podpis 22.02.2017, 15:50
lodowisko to budowali za obiektami pelnowymiarowe ale nie dostali piniedzy z kc pzpr bo bankrutowali chyba w 89

a boisko treningowe to jednak bylo dla trampkarzy i innych szkolonych pilkarzy ale nie niepelnowymiarowe lodowisko na boisku treningowym

olo
olo 20.02.2017, 15:49
może nowe w innym miejscu zamiast durnej wieży

Pozostałe