Położna na medal

  • 10.02.2017, 08:16 (aktualizacja 10.02.2017 08:26)
  • Małgorzata Skóra
Podziel się:
Oceń:
Położna na medal Msk
Beata Niewiadomska-Jarosz jest położną z Radomyśla Wielkiego. Nie jest jednak zwykłą przedstawicielką swojego zawodu, to pasjonatka swojej pracy, niezwykle pracowita i wymagająca wobec siebie. Za swoją długoletnią pracę została doceniona przez najcenniejsze grono czyli przez swoich pacjentów, którym od lat służy pomocą i z wielkim poświęceniem oddaje się swojej pracy.

- Pracuje już długo w swoim środowisku jako położna, gdyż od 1999 roku, zaraz po skończeniu szkoły. Natomiast indywidualną praktykę prowadzę od 2002 roku. Moi najstarsi podopieczni, którymi się opiekowałam kończą w tej chwili gimnazjum - wspomina. Praca Beaty Niewiadomskiej -Jarosz nie opiera się jedynie na opiece nad matką i noworodkiem, ale też na szeroko prowadzonej działalności edukacyjnej, gdyż współpracuje ona na terenie radomyskiej gminy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, oraz szkołami średnimi, w których prowadzi również edukację seksualną młodzieży. -W ramach działalności Podstawowej Opieki Zdrowotnej którą prowadzę, mam podpisaną umową z podkarpackim oddziałem NFZ-em realizuję w związku z tym spotkania edukacyjne, kobiety także mogą skorzystać z bezpłatnej cytologii, którą pobieram. Opiekuje się pacjentkami w ciąży, które mogą korzystają z bezpłatnej edukacji przedporodowej od 21 tygodnia ciąży do terminu porodu i szeregu spotkań w ramach szkoły rodzenia. Kobiety w ciąży od 21 tygodnia do 31 mają taką możliwość raz w tygodniu, natomiast kobiety od 31 tygodnia do terminu porodu nawet 2 razy w tygodniu. Na takich spotkaniach poruszane są tematy podobne jak na zajęciach szkoły rodzenia, - Prowadzę je w bardzo małych grupach, najczęściej dwuosobowych a nawet z jedną osobą w zależności od indywidualnych potrzeb – mówi.

 

Więcej w papierowym wydaniu Korso.

Małgorzata Skóra

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe