Mieszkańcy Smoczki nie zawiedli

  • 7.02.2017, 05:02
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Mieszkańcy Smoczki nie zawiedli SzB
Trzecie już z kolei spotkanie mieszkańców z prezydentem Danielem Kozdębą odbyło się w ostatni wtorek, 31 stycznia. To była długa, trzygodzinna dyskusja o tym, co wydarzyło się w mieście i co warto jeszcze poprawić. Prawdopodobnie następne spotkanie odbędzie się 16 lutego. Szczegóły opublikujemy w następnym numerze Korso.

Jak już wcześniej pisaliśmy, w styczniu ruszyła seria spotkań konsultacyjnych prezydenta Daniela Kozdęby i jego urzędników z mieszkańcami osiedli. W ostatni wtorek w hali Szkoły Podstawowej nr 11 prezydent spotkał się z grupą mieszańców z osiedli Smoczka i Dziubków. Zebrani wysłuchali prezentacji na temat działalności mieleckiego magistratu. Mieszkańcy najczęściej pytali o stan badań nad czystością powietrza. Wiele osób pytało o możliwość przeprowadzenia remontów osiedlowych dróg. Zebranych interesowały także ogólnomiejskie inwestycje. 

Jeden z mieszkańców poddał w wątpliwość rozpoczęcie modernizacji miejskiej biblioteki publicznej, która - jak wyliczają specjaliści - pochłonie ponad 20 mln złotych. Prezydent przypomniał, że to właśnie biblioteka ma najwyższy wskaźnik frekwencji ze wszystkich instytucji kultury i że warto inwestować miejskie pieniądze w tę instytucję. 

Daniel Kozdęba dodał także, że biblioteka po remoncie zyska wiele funkcji. Będzie centrum multimedialnym, a także miejscem do organizacji różnych konferencji. Mieszkańcy osiedla Dziubków pytali o możliwość wymiany pieców domowych na takie, które są przyjazne dla środowiska. Pracownicy magistratu przypomnieli, że miasto przyłączyło się do programu dofinansowań realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. 

Wszelkie informacje dotyczące takich działań są udzielane na bieżąco w Urzędzie Miejskim w Mielcu. Wszystkie wnioski i pytania mieszkańców były spisywane. Urzędnicy na zlecenie prezydenta odpowiadają na wszystkie pytania. Odpowiedzi wysyłają listownie do zainteresowanych.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe