Ferie zimowe pod znakiem pierwszej pomocy

  • 2.02.2017, 22:18 (aktualizacja 08.02.2017 19:58)
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
Ferie zimowe pod znakiem pierwszej pomocy Starostwo Powiatowe
104 uczniów Zespołu Szkół Technicznych wzięło udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs przeprowadzono w trakcie ferii zimowych.

Młodzież uczyła się podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej w 9-cio osobowych grupach ćwiczeniowych, w oparciu o „metodę czterech kroków” propagowaną przez Europejską Radę Resuscytacji. Program szkolenia obejmował zarówno teoretyczną wiedzę dotyczącą przyczyn i objawów zatrzymania krążenia, jak i szeroko rozbudowany blok praktyczny. W jego ramach uczestnicy kursu uczyli się m.in. badania przytomności i oddechu, udrażniania dróg oddechowych, właściwych sposobów na telefoniczne wzywanie pomocy czy wreszcie technik ucisku klatki piersiowej i sztucznego oddychania. Podczas szkolenia omówione zostały również sposoby resuscytacji w sytuacjach szczególnych, tj. u kobiet w ciąży i osób po zabiegu laryngektomii czy też w przypadkach utonięć lub powieszeń.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia był Andrzej Wyzga, nauczyciel ZST, a zarazem instruktor ratownictwa drogowego PZM i członek Polskiej Rady Resuscytacji. - Cieszymy się, że młodzież wykazała tak duże zainteresowanie nauką pierwszej pomocy. Na uwagę zasługuje to, że frekwencja na szkoleniu dopisała pomimo trwających ferii zimowych. Dowodzi to jednego – młodzież dostrzega potrzebę nauki pierwszej pomocy i uważa ją za umiejętność mogącą mieć realne zastosowanie w życiu codziennym – mówi Andrzej Wyzga.

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe