Starosta mielecki apeluje o ostrożność! W powiecie mieleckim nadal dużo zakażeń [VIDEO]

  • 21.11.2020, 18:59 (aktualizacja 22.11.2020, 11:49)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Starosta mielecki apeluje o ostrożność! W powiecie mieleckim nadal dużo zakażeń [VIDEO] fot. SzB Starosta mielecki Stanisław Lonczak komentuje aktualną sytuację związaną z pandemią.
W powiecie mieleckim, od początku epidemii aż do dziś, odnotowano łącznie 2601 zakażeń. Ich liczba gwałtownie rosnąć zaczęła końcem października. Niestety, wraz ze wzrostem stwierdzonych przypadków, nastąpił znaczny przyrost spowodowanych koronawirusem zgonów. – Na dzień 1 listopada w powiecie, z powodu COVID-19, zmarło 19 mieszkańców; stan zgonów na dzień 18 listopada liczył już z kolei 57 osób. Ten znaczny, trzykrotny wzrost nastąpił w ciągu zaledwie trzech tygodni. Powiat mielecki, niestety, był przez ten czas jednym z liderów w statystykach z Podkarpacia.

Gwałtowny przyrost liczby zakażonych i co za tym idzie – liczby osób wymagających hospitalizacji, doprowadził do licznych utrudnień w funkcjonowaniu lokalnej służby zdrowia. Jak wyliczył starosta mielecki na przestrzeni tych tygodni powiatowy szpital borykał się m.in. z brakiem osocza ozdrowieńców czy leków hamujących rozwój wirusa; sprawnemu niesieniu pomocy potrzebującym na przeszkodzie stały także braki kadrowe. W ostatnich dniach liczba zakażeń wśród personelu medycznego waha się w okolicach 100 osób.

W przypadku podejrzenia zakażeń wśród pracowników doskonale zdaje jednak egzamin zakupiona w ostatnim czasie platforma molekularna, która pozwala na uzyskanie wyniku testu na obecność koronawirusa już w ciągu około czterech godzin. Podczas gdy w innych placówkach personel przebywa w długotrwałych izolacjach, w mieleckim szpitalu jesteśmy w stanie szybko określić, jaki jest stan zdrowia pracowników szpitala – dodał starosta.

 

 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe