PCPR kupi 30 koncentratorów tlenu. Kto może z nich korzystać?

  • 20.11.2020, 13:39 (aktualizacja 20.11.2020, 14:31)

Podziel się:

Oceń:

PCPR kupi 30 koncentratorów tlenu. Kto może z nich korzystać? Fot. Archiwum 30 takich urządzeń zasili wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego w Mielcu.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu zakupi 30 przenośnych koncentratorów tlenu. Taki zakup jest możliwy, gdyż w związku z pandemią sporo pieniędzy zostało niewykorzystanych. Do kogo mogą trafić nowe urządzenia?

W tym roku trochę inaczej są wydatkowane pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Niektóre działania są ograniczone w dobie pandemii, np. osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mimo, że chcieliby wykonać tzw. likwidację barier architektonicznych i dostosować swoje mieszkania (w tym łazienki) do potrzeb swojej niepełnosprawności, to nie mogą znaleźć w odpowiednim terminie wykonawców tych prac. Z tego powodu pieniądze zostają niewykorzystane.


Przeczytaj także: Jerzy Dębicki nie żyje. Był wybitnym mielczaninem


- Dlatego na wniosek dyrekcji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu podejmujemy szybkie działania i zdecydowaliśmy się na zakup 30 przenośnych koncentratorów tlenu. Wiemy jak ważna jest terapia tlenowa, jak ważne jest wsparcie zarażonych na covid-19 podaniem tlenu - mówił wicestarosta Andrzej Bryła.

Na stanie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Mielcu jest 57 stacjonarnych koncentratorów tlenowych, ale one są już zawsze rozdysponowane u ludzi, są ciągle w obiegu. Stąd szybka decyzja o zakupie 30 dodatkowych przenośnych koncentratorów, które będą możliwe do wypożyczenia osobom potrzebującym tlenoterapii, oczywiście spełniającym warunki wsparcia przez PCPR czyli posiadającym stopień orzeczenia o niepełnosprawności.

Obecnie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu zaprasza do składania ofert na zakup i dostawę 30 szt. koncentratorów tlenu. Termin składania ofert mija 26 listopada o godz. 12.00. 

 - Mamy nadzieję, że w przeciągu krótkiego czasu te koncentratory będą dostępne. Tak na szybko bez postępowania ofertowego kupiliśmy 3 takie urządzenia w celach ratunkowych które już od 2 tygodni są dostępne - dodaje Andrzej Bryła.


Przeczytaj także: W mieleckim DPS-ie wciąż pojawiają się nowe ogniska zakażeń


Również dla dzieci i młodzieży z określonym stopniem orzeczenia o niepełnosprawności PCPR zakupił dodatkowe laptopy, które będą wspomagać proces zdalnej nauki.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe