Tlenoterapia to teraz podstawa w leczeniu COVID-19. Wiemy ile tlenu zużywa się na dobę w szpitalu w Mielcu

  • 15.11.2020, 16:54
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Tlenoterapia to teraz podstawa w leczeniu COVID-19. Wiemy ile tlenu zużywa się na dobę w szpitalu w Mielcu fot. SzB Silosy do przechowywania tlenu medycznego, które znajdują się przy mieleckim szpitalu.
Tlenoterapia to teraz podstawa w leczeniu COVID-19. Wszystkie szpitale zaopatrują się w dodatkowe zapasy tlenu medycznego, który jest niezbędny szczególnie w leczeniu pacjentów, którzy mają kłopoty z oddychaniem. Jak się okazuje obecnie szpital specjalistyczny w Mielcu dysponuje zapasem około 8 ton tlenu medycznego. Ostatni udało się zamontować dodatkowy silos z tlenem na terenie szpitala.

Jak informuje dyrektor szpitala specjalistycznego w Mielcu - obecnie w mieleckiej lecznicy w ciągu dobry zużywa się około 2 ton tlenu medycznego. Całe zapasy tlenu w silosach starcza na mniej więcej dwa dni. To pokazuje, z jak dużą skalą problemu w leczeniu pacjentów covidowych mamy obecnie do czynienia. 

Podobnie szybko zużywa tlen stacja pogotowia ratunkowego w Mielcu. Ostatnio z apelem o przekazanie tlenu zwrócił się dyrektor placówki. Tutaj odpowiedziało wiele gmin z powiatu mieleckiego, które przekazały swoje zapasy. 

 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe