Maszerowali dla godności

  • 18.05.2016, 14:55 (aktualizacja 20.05.2016 15:00)
  • Monika Piątek
Podziel się:
Oceń:
Maszerowali dla godności Monika Piątek
Setki mieszkańców powiatu mieleckiego wzięło udział w Marszu Godności Osób z Niepełnosprawnością Umysłową. Ten odbył się w Mielcu w środę, 18 maja.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną był trzecią tego typu imprezą organizowaną na terenie naszego miasta, w której udział wzięło ok. 800 osób. Były to przede wszystkim osoby z upośledzeniem umysłowym oraz ich rodziny, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich, a także przedstawiciele władz miasta Mielca, powiatu mieleckiego, województwa podkarpackiego, zaproszonych gmin oraz organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
Impreza rozpoczęła się zbiórką o godzinie 9.10 przed II Liceum Ogólnokształcącym. Przemarz przeszedł w okolice Urzędu Miejskiego w Mielcu, później zaś – ulicami miasta – dotarł do Placu Armii Krajowej. Tam wypuszczono do nieba symbolizujące godność baloniki, wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego, a także zaprezentowano szereg talentów artystycznych. Muzycznie akompaniowała wydarzeniu Orkiestra Dęta z Dobrynina.

Monika Piątek

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe