[Znamy wyniki] Ilu wiernych chodzi do kościoła?

  • 26.01.2017, 00:50 (aktualizacja 26.01.2017, 01:25)
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

[Znamy wyniki] Ilu wiernych chodzi do kościoła? S. Burek
Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Tarnowskiej opublikował wyniki badań praktyk religijnych. W całej diecezji ponad 66,9 proc. wiernych uczęszcza na niedzielną Mszę Św. To jeden z większych wyników w całym kraju. Niestety najgorszy wynik zanotowano w mieleckich dekanatach.

Doroczne liczenie wiernych w 2016 roku odbyło się w niedzielę 16 października. Zebrane wszystkie dane zostały przekazane do kurii i tam poddane analizie. W 2016 roku ponad 66,9 proc. wiernych uczęszczało na niedzielą Mszę Św. Z tej grupy 25,3 proc wiernych przyjmuje Komunię Św.

Jeśli chodzi o ogólną frekwencję to specjaliści zanotowali spadek liczby wiernych o 3,4 proc w porównaniu do wyniku z 2015 roku. Nieznacznie polepszył się wynik osób przyjmujących Komunię Św. (Ten wynik jest lepszy o kilka dziesiątych procenta). W całej diecezji najwięcej osób chodzi do kościoła w dekanacie Ujanowice z wynikiem 87,7 proc. Najmniej wiernych chodzi do kościoła w dekanatach mieleckich. Nie są dobre także wyniki dot. przyjmowania Komunii Św. w naszym regionie. 

Wyniki:

dekanat Mielec Północ: frekwencja - 58,5 proc. Komunia Św. - 17,2 proc.

dekanat Mielec Południe: frekwencja - 51,5 proc. Komunia Św - 16,5 proc.

sąsiedni dekanat Radomyśl Wielki: frekwencja 74,5 proc Komunia Św. 23 proc. 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe