Region. Niespodziewany gość na autostradzie. Ratowała go policja

  • 29.10.2020, 13:15 (aktualizacja 29.10.2020, 13:27)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Region. Niespodziewany gość na autostradzie. Ratowała go policja Fot. archiwum Na szczęście, łabędź nie był ranny.
Młodym łabędź niespodziewanie znalazł się po zmroku... niedaleko autostrady! Siedział na drodze technicznej biegnącej wzdłuż autostrady A4 i miał duże problemy ze wzbiciem się w powietrze. Wreszcie ktoś widząc wieczorem sporych rozmiarów ptaka w miejscu zagrażającym jego życiu, zadzwonił na policję.

Policjanci, zbliżając się do łabędzia i widząc całkowity brak aktywności z jego strony byli pewni, że potrącone przez samochód zwierzę jest ranne. Ale kiedy byli już całkiem blisko, nie stwierdzili, by ptak miał jakieś obrażenia. Chcąc upewnić się, że zwierzę nie jest chore, sierżanci poprosili o wsparcie członków towarzystwa opieki nad zwierzętami z Tarnowa.

Ostatecznie okazało się, że ptakowi nic nie dolega. Prawdopodobnie przybył z położonych w pobliżu stawów, a po zapadnięciu nocy nie mógł poradzić sobie z powrotem do miejsca bytowania. Śmiertelne zagrożenie stanowiła dla niego droga. Na szczęście trafił na dobrych ludzi, którzy pomogli wyjść obronną ręką (a raczej skrzydłem) z tarapatów.

Pracownicy towarzystwa zabrali łabędzia ze sobą, obiecali nakarmić go, napoić i wypuścić za dnia.

Czytaj także: Jak będzie wyglądał 1 listopada w Mielcu?

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe