Posadzili drzewa i krzewy. I jako jedyni w Mielcu otrzymali wsparcie finansowe

  • 28.10.2020, 20:18 (aktualizacja 28.10.2020, 20:29)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Posadzili drzewa i krzewy. I  jako jedyni w Mielcu otrzymali wsparcie finansowe Fot. UM Mielca Przy okazji konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”, z okazji 550-lecia lokacji Miasta Mielca, posadzono kasztanowca.
Szkoła Podstawowa nr 12 z osiedla Rzochów jako jedyna z Mielca otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 5 tys. zł. za udział w 6 edycji konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO” organizowanego przez Fundację Santander Bank Polska S.A.

Granty przyznawane są na wsparcie projektów z zakresu zagospodarowania lub aranżacji lokalnej przestrzeni publicznej, a w szczególności powstania lub aranżacji zielonych miejsc na terenie  miasta lub osiedla.
CZYTAJ TAKŻE:Kończą się respiratory. Najtrudniejsza sytuacja w czterech województwach, w tym podkarpackim

Co prawda zdalna nauka wykluczyła uczniów z udziału w tym wydarzeniu, ale dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły z osiedla Rzochów wspartych radnymi osiedlowymi, udało się wykonać zgłoszone do projektu nasadzenia drzew i kwiatów (klony, platan, hortensje, irysy i azalie).

Przy okazji z okazji 550-lecia lokacji Miasta Mielca w Rynku posadzono kasztanowca.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe