Zwolennicy prawa aborcyjnego ponownie pod biurem PiS w Mielcu. Przemawiali politycy Lewicy [FOTO]

  • 28.10.2020, 10:18 (aktualizacja 28.10.2020, 20:05)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Zwolennicy prawa aborcyjnego ponownie pod biurem PiS w Mielcu. Przemawiali politycy Lewicy [FOTO] fot. SzB To już druga pikieta przed biurem PiS w Mielcu
We wtorkowy wieczór kilkadziesiąt osób ponownie zebrało się w okolicach biura Prawa i Sprawiedliwości w Mielcu. To wydarzenie wpisało się w szereg protestów obywatelskich, które organizowane są jako sprzeciw społeczeństwa przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z zeszłego tygodnia nadal wywołuje fale protestów w całym kraju. W Mielcu już drugi raz miała miejsce manifestacja pod biurem PiS przy ul. Obrońców Pokoju.

 

Postulaty wykrzykiwane w Mielcu nie zmieniły się. Kobiety obecne na manifestacji mówiły o tym, że jako obywatelki chcą mieć wolny wybór i możliwość decydowania o tym, co chcą zrobić z płodem. Pojawiły się głosy o tym, że w Polsce powinno być zalegalizowane całkowicie prawo do aborcji. Niektóre osoby przypominały swoje historie życiowe związane z wychowywaniem dzieci niepełnosprawnych i tego jaką pomoc zaoferowało im państwo. 

 

 

Na manifestacji w Mielcu pojawili się politycy Lewicy z Rzeszowa, którzy zapewniali, że podobnych protestów w całym kraju będzie jeszcze więcej. W środę 28 października w ramach ogólnopolskiego strajku kobiet, osoby solidaryzujące się z strajkiem odmawiają dziś pracy. 

Z obawy przed dewastacją kościołów parafianie, środowiska kibicowskie i patriotyczne czuwały przed mieleckimi kościołami. Na szczęście nie doszło do aktów wandalizmu. Na ul. Obrońców Pokoju pojawiła się też kontrmanifestacja. Kila osób trzymała duży plakat z napisem "aborcja zabija". 

 

Zobacz fragment z przemówień

SzB

Zdjęcia (53)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Napo
Napo 28.10.2020, 21:12
Moze i idea sluszna ale buractwo niektórych haseł szczegolnie tych o ci...ce i wulgarnych jest porażające.... ludzie chcecie uchodzic za tych postepowych i inteligentnych? My God....
M.Pawełczak
M.Pawełczak 28.10.2020, 18:26
Tzn., że w Mielcu poza dewotkami, które twierdzą , że dobrze się...prowadzą są inne kobiety, dziewczyny, normalne,( dewotkami są dopóki nie pojawi się....młody przystojny....).....

Pozostałe