Czarny protest w Mielcu: "kobieta to nie inkubator" "Moje ciało". Mielczanie i politycy wyrazili sprzeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego

  • 25.10.2020, 16:24 (aktualizacja 25.10.2020, 20:28)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Czarny protest w Mielcu: "kobieta to nie inkubator" "Moje ciało". Mielczanie i politycy wyrazili sprzeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego fot. SzB Kilkaset osób pojawiło się przed biurem PiS w Mielcu i protestowało przeciwko zaostrzeniu praw aborcyjnych w Polsce.
Kilkaset osób zgromadziło się dziś w niedzielę 25 października przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Mielcu. Wyrazili swoje niezadowolenie z decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał jedną z przesłanek, która zezwalała na legalną aborcję w Polsce - jako niezgodną z Konstytucją. Teraz Sejm będzie musiał zaostrzyć prawo aborcyjne w Polsce. Wywołało to falę strajków środowisk związanych z Lewicą i Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet.

W całej Polsce rośnie ilość pikiet i protestów osób, które nie są zadowolone z zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Uczestnicy manifestacji ubierają się na czarno i noszą ze sobą znicze i parasolki. W taki sposób mówią o tzw. "pogrzebie praw kobiet" w Polsce. Znicze palone są przed biurami Prawa i Sprawiedliwości. Po tym jak kilka dni temu mogliśmy obserwować kilkutysięczny tłum protestujących w stolicy województwa, teraz podobny widok, można było zaobserwować w Mielcu.

 

 

"Dość" "Nie dajmy się PiSowi" "Nielegalny Trubunał" :Rząd nie ciąża, usunąć go można" - to okrzyki, które można było usłyszeć na godzinnej manifestacji w Mielcu. Protestujący zwracali uwagę na to, że kwestia aborcji w Polsce powinna być dobrowolna. Zdaniem protestujących: to do kobiety powinna należeć decyzja co zrobi, a nie może za nią tej decyzji podejmować Państwo.

- To co zrobił niekonstytucyjnie wybrany Trybunał to zabronienie aborcji niemalże w 100-procentach. Cały czas Rząd PiSu wraz z Konfederacją i KUKIZem pokazują, że mają w d...e kobiety. Bardzo nas nienawidzą. Kobieta to nie inkubator. Dyktatura sprawia, że kobieta jest tylko przedmiotem. Nie mam na to zgody! Mamy dość! - krzyczała Agnieszka Itner z Razem (asystentka społeczna poseł Darii Gosek-Popiołek)

- Takiego piekła kobietom nie zgotował nikt! Trybunał jest niekonstytucyjny. Nikt nie rozmawiał z kobietami. Nie wiedzieli i nie wiedzą o czym mówią. To skandal, że w okresie pandemii zapadł. To Polki i Polacy powinni mieć wybór. Nie dajmy sobie wyrwać tego o czym możemy decydować - mówiła poseł Krystyna Skowrońska PO

 

- Jestem matką. Mam czworo dzieci. Mam córki i wnuczki. Jedna z moich córek powiedziała do mnie: Mamo, jak ten kraj będzie tak wyglądał to ja się nie zdecyduję zajść w ciążę. Bo ja się martwię o to, że jeżeli spotkałaby mnie i moją rodzinę taka tragedia, czyli że płód byłby i trwale i nieodwracalnie uszkodzony to ja się boję mamo, że nie będzie mi miał kto pomóc. Jako matka i obywatelka tego kraju domagam się tego, żeby kobiety miały swoje prawa. Nie chce, żeby ktokolwiek musiał zmuszać kobiety do podejmowania za nich decyzji, które będą je stawiać przed wyborem - mówiła jedna z mielczanek.  

Manifestację zabezpieczała policja. Funkcjonariusze nie podjęli jednak interwencji. Uczestnicy manifestacji zostawili przed biurem PiS w Mielcu znicze i wieszaki. Następnie przenieśli się na mielecki rynek. 

 

 

 

 

SzB

Czy popierasz argumenty osób, które protestują przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego?

Zdjęcia (74)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
riksza
riksza 30.10.2020, 21:06
Wiśniewski,Sanepid powinien Ci nałożyć karę 30tyś zł za udział w nielegalnym zgromadzeniu.Jakim jesteś urzędnikiem i państwowcem skoro sam łamiesz prawo o zakazie zgromadzeń powyżej 5 osób w jednym miejscu.Do dymisji za takie zachowanie.
Arturk
Arturk 27.10.2020, 07:31
Ile trudu i protestów aby móc zabić bezbronne dziecko.
Matka
Matka 26.10.2020, 21:34
Proszę odważnych manifestujących o odpowiedź, czy rodzic dziecka ktore zachoruje na nieuleczalną chorobę bądź ulegnie ciężkiemu wypadkowi nie dającemu mu rokowań na wyzdrowienie, także powinien manifestować swoje prawo do decydowania o życiu swego dziecka ?
Czy miłość i pragnienie potomstwa kończy się gdy spotykają Was problemy ?
Chłopaki z Warszawy
Chłopaki z Warszawy 26.10.2020, 20:10
Nigdy nie zapomnimy, jak gardzi nami ten rząd. Nigdy i nigdzie. Dlatego wychodzimy na ulice.
I żadna instytucja świecka czy kościelna tego nie zmieni dla swojego widzimisię.
A gdy próbuje siłą i nienawistnym słowem - dostanie rykoszetem. Mamy dość! 😤
Kobiety i Dziewczyny z Mielca, z Podkarpacia - jesteśmy całym sercem z Wami. Brawo za Waszą odwagę, bo jak nie Wy, to kto? Pozdro z ulicy w stolicy! ❤❤❤🌈
Wspieramy się i trzymamy razem!
Iki
Iki 26.10.2020, 18:29
Czy to byl protest legalny? Przeciez jest faszystowski zakaz zgromadzen powyzej 5 osob. A swoja droga jak to jest ze na protescie przeciwko temu covidowemu faszyzmowi policja w Warszawie pokojowo protestujacych ludzi palowala, gazowala, urzadzala lapanki i aresztowala, i ciekawe kim byli prowokatorzy? Bylo mnostwo policji, robili kordony.
A na nielegalnych protestach aborcjonistow ktorzy demoluja koscioly itd policja jeszcze bije im brawo ?
Kuba
Kuba 26.10.2020, 18:16
Super!!!
Mielczanin
Mielczanin 26.10.2020, 17:54
Ludzie młodzi umierają na COVID a tu pierdołami zajmują się . Wstyd . Jaki prezydent miasta takie i miasto.
Wrażliwy
Wrażliwy 26.10.2020, 17:23
Super że Mielec też się obudził
Prawdziwy mieszkaniec Mielca
Prawdziwy mieszkaniec Mielca 26.10.2020, 17:21
Powinna policja wylegitymować i podać do opinii publicznej ile to osób razem z Panią Skowrońską nie mieszkających w powiecie przyjechało na zaczepkę normy społecznej. Pana prezydenta Mielca i Panią Skowrońską powinien ktoś poprosić aby tym dzieciom które są w szkole na Królowej Jadwigi powiedzieli prosto w oczy "Po co tu jesteście? Mogły was matki wcześniej usunąć." Zróbcie głosowanie na stronie " kto jest za a kto przeciw Prezydentowi Mielca" niech on sam teraz zobaczy jak źle robi. Mam dzieci, jestem młody a do tego jest mi przykro że mamy taki ludzi w Mielcu jak Pani Skowrońską i Pan prezydent miasta.
M.Pawełczak
M.Pawełczak 26.10.2020, 11:42
Podkarpacie, i nie same dewotki...
halhalinaina
halhalinaina 26.10.2020, 09:15
no to sa nasze przyszle matki zony wstyd hanba
Kobieta
Kobieta 27.10.2020, 07:18
Hańba to ty jesteś
Apage satanas
Apage satanas 26.10.2020, 20:17
Sam jesteś wstydem i hańbą nieludzki trollu! Podobnie jak obecna władza i polski kościół katolicki. Miara się przebrała - wynocha stąd!
JBJB
JBJB 27.10.2020, 15:31
Sam się wynoś jak ci źle

Pozostałe