Na terenie dworca powstaje podziemne przejście pod torami [FOTO, VIDEO]

  • 24.10.2020, 15:42 (aktualizacja 24.10.2020, 17:17)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Na terenie dworca powstaje podziemne przejście pod torami [FOTO, VIDEO] fot. SzB Przejście obejmuje już dwa tory. Teraz drugi etap budowy.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. reaktywują trasę Mielec –Dębica. We wrześniu 2020 roku na torach pomiędzy Mielcem a Dębicą zaczęły kursować pociągi towarowe.

Na linii Mielec – Dębica  ułożono już nowy tor między Mielcem a Kochanówką. Wymieniono m.in. urządzenia sterowania ruchem kolejowym w stacji Mielec i w stacji Kochanówka oraz na 5 przejazdach kolejowo-drogowych w Przecławiu, Dąbiu, Pustkowie, Brzeźnicy. PLK zwiększyły bezpieczeństwo na ponad 30 skrzyżowaniach drogi z torami. Kierowcy płynniej i bezpieczniej pokonują tory, m.in. w Mielcu, Rzochowie, Rzemieniu, Pustkowie i Tuszymie.

Na stacji Mielec powstaje m.in. dwupoziomowe przejście podziemne, które zastąpi dotychczasową kładkę nad torami. Podróżni zyskają łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do pociągów.

 

 

Inwestycja  PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Mielec - Dębica jest kontynuowana. W ramach prac powstaje min. przejście podziemne w Mielcu. Obecnie wykonano roboty pod częścią torów - nr 1 i 3, wraz ze schodami i windą od strony zachodniej. W listopadzie rozpocznie się kolejny etap robót pod torami nr 2 i 4. Zakończenie budowy przejścia podziemnego planowane jest w pierwszym kwartale 2021 r. - informuje biuro prasowe PKP PKL S.A. 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe