W PUP Mielec wciąż można dostać 5 tys. zł bezzwrotnej pożyczki

  • 24.10.2020, 07:51
  • JT

Podziel się:

Oceń:

W PUP Mielec wciąż można dostać 5 tys. zł bezzwrotnej pożyczki Fot. Archiwum Jeśli ktoś z jakiś powodów nie zdążył złożyć jeszcze wniosku o przyznanie pożyczki w wysokości 5 tys. zł wciąż może to zrobić.
Pożyczka w wysokości 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców, w tym samozatrudnionych była prawdziwym hitem tarcz antykryzysowych. W skali kraju udzielono takich pożyczek ok. 2 mln, w PUP Mielec dokładnie 5170.

Pożyczka ta była hitem ponieważ nie trzeba było wykazywać żadnej straty w działalności, a jedynym warunkiem jej umorzenia było utrzymanie tej działalności przez 3 miesiące od jej otrzymania.  Początkowo przepisy mówiły, że o utrzymaniu tej działalności trzeba było poinformować PUP, potem i to ułatwiono i nie trzeba tego robić, PUP sam sprawdza czy nasza działalność dalej jest prowadzona.
CZYTAJ TAKŻE: Bury wycofał się z prawie połowy zwolnień. Lear zwolnił prawie wszystkich

- Tak robimy to sami,  a jeśli działalność jest prowadzona   to informujemy  osobę, która otrzymała pożyczkę  o jej  umorzeniu  – potwierdził Grzegorz Durak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu. – Do końca września umorzyliśmy już blisko 4800 pożyczek na kwotę prawie 24 milionów złotych.

PUP wciąż też dysponuje środkami na te pożyczki i jeśli ktoś z jakiś powodów nie zdążył złożyć jeszcze wniosku o jej przyznanie może to zrobić.

- Oczywiście nawał wniosków o pożyczki już dawno się skończył, ale pojedyncze przypadki wciąż się zdarzają – zaznaczył dyrektor Durak.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe