Tajemnicze i opuszczone miejsca w Bieszczadach

  • 21.10.2020, 18:46
  • KM/AŁ

Podziel się:

Oceń:

Tajemnicze i opuszczone miejsca w Bieszczadach Fot. Archiwum Turystyczni blogerzy odwiedzili Bieszczady.
W Bieszczadach nie brakuje miejsc tajemniczych i wyjątkowych. Turystyczni blogerzy przedstawili wioski, które jeszcze kiedyś tętniły życiem - dzisiaj są już zapomniane.

Blogerzy "Rude i Czarne" podkreślają, że bieszczadzkie wioski na przestrzeni wieków zachwycały nie tylko widokami i położeniem, ale także zróżnicowaniem swoich mieszkańców. 

 Na podstawie starych spisów zauważyć można, że wioski były wielonarodowe i wielowyznaniowe. Obok siebie żyli Rusini i Polacy, Bojkowie i Łemkowie. Osoby wyznania grekokatolickiego, rzymskokatolickiego i mojżeszowego. We wzajemnym szacunku, tolerancji, świadomości.

CZYTAJ WIĘCEJ>>>

KM/AŁ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe