Stacji uzdatniania wody w Trzcianie zostanie przebudowana. Gmina pozyskała zewnętrzne środki

  • 21.10.2020, 14:35
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Stacji uzdatniania wody w Trzcianie  zostanie  przebudowana. Gmina pozyskała zewnętrzne środki Fot. UG Czermin Stacji uzdatniania wody w Trzcianie zostanie przebudowana.
We wtorek 20października 2020 r. została podpisana umowa na realizację zadania pn.: „Przebudowa z rozbudową układu uzdatniania wody wraz z niezbędną infrastrukturą stacji uzdatniania wody w miejscowości Trzciana”. Realizacja tego zadania będzie możliwe dzięki pozyskaniu przez Gminę Czermin pokaźnych, blisko 2 mln środków zewnętrznych.

Zakres robót obejmuje przebudowę wraz z rozbudową układu uzdatniania wody wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Trzciana. Zgodnie z powyższym ogólny zakres przewidywanych robót obejmuje remont budynku SUW wraz z wykonaniem nowych fundamentów pod urządzenia, termomodernizację zbiorników retencyjnych, remont istniejących odstojników, wykonanie nowego odstojnika, remont istniejących studni, budowę nowej komory z kręgów betonowych oraz prace budowlane i wykończeniowe.
CZYTAJ TAKŻE:Kolejna granica przekroczona. Rekordy zakażeń na Podkarpaciu i w pow. mieleckim!

Wykonawcą robót budowlanych będzie wyłoniona w drodze przetargu firma  „HYDRO-PARTNER” z Leszna.

Wartość prac wynosi 2 178 500,00 zł brutto.

Gmina pozyskała  na realizację tego zadania środki zewnętrzne pochodzące  z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego  w wysokości 1 307 883  zł i rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 490 000 zł.

Jak się zakłada  inwestycja ta ma być  zrealizowana do  17 maja 2021 roku.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe