Proboszcz zmarł na Covid-19. Parafianie składają się na respirator

  • 21.10.2020, 13:26 (aktualizacja 21.10.2020, 14:13)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Proboszcz zmarł na Covid-19. Parafianie składają się na respirator Fot. zrzutka.pl Ks. kanonik przegrał walkę z koronawirusem.
W ubiegłym tygodniu zmarł ks. kanonik Antoni Piś z parafii w Męcinie (diecezja tarnowska). Z inicjatywy jego parafian, pragnących w szczególny sposób okazać szacunek śp. ks. kanonikowi, ruszyła zbiórka funduszy na zakup respiratora wraz z kardiomonitorem dla Szpitala w Limanowej.

- Ksiądz Antoni Piś był osobą niezwykle skromną i pełną entuzjazmu dla wszelkich inicjatyw pomocowych, dlatego aby uczcić jego pamięć, warto wesprzeć zakup takiego sprzętu medycznego, z jakiego on sam korzystał podczas pobytu w szpitalu - piszą organizatorzy zbiórki. 

16 października ks. proboszcz Antoni Piś przegrał walkę z wirusem COVID-19. Aby wyrazić wdzięczność za jego dobroć, zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności i wielką aktywność duszpasterską, parafianie pragną ufundować respirator wraz z kardiomonitorem dla Szpitala w Limanowej.

Jeśli publiczna zbiórka nie pokryje całkowitego kosztu zakupu respiratora, Dyrekcja szpitala zadeklarowała swój udział w nabyciu sprzętu medycznego wysokiej jakości. Respirator wraz z kardiomonitorem będzie służył całej lokalnej społeczności. W dobie pandemii wirusa COVID-19, każdy z nas może stać się pacjentem wymagającym leczenia poprzez podłączenie do tego typu sprzętu - przekonują inicjatorzy zbiórki.

 

Organizatorzy zachęcają do wsparcia zbiórki zarówno podczas uroczystości pogrzebowych i mszy świętych, odprawianych w intencji śp. ks. Antoniego Pisia, w kopertach z dopiskiem "respirator", poprzez wpłaty elektroniczne w formie zrzutki lub bezpośrednio na konto parafii.

MW

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Roza
Roza 22.10.2020, 19:52
Wspolny rozaniec za dusze wspanialego ksiedza oraz piekny gest prowadzil .Parafian droga wiary....nadzieji i milosci do Boga....
Edyta
Edyta 21.10.2020, 21:51
Księże Antoni byłeś Wspaniałym Kapłanem Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci Spoczywaj w pokoju i módl się za nami 🙏🙏🙏🙏

Pozostałe