W pow. mieleckim rekord zakażeń. Woj. podkarpackie nowym epicentrum COVID-19 w Polsce

  • 20.10.2020, 19:22
  • JT

Podziel się:

Oceń:

W pow. mieleckim rekord zakażeń. Woj. podkarpackie nowym epicentrum COVID-19 w Polsce Fot. Archiwum W pow. mieleckim odnotowano dziś rekord zachorowań.
Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała dziś (20 października) o 57 przypadkach zakażeń w powiecie mieleckim. Jest to dobowy rekord dotychczasowych zachorowań. Równie niepokojące dane dotyczą całego województwa podkarpackiego, które wraz z woj. opolskim ma największy odsetek pacjentów kierowanych na testy z pozytywnych wynikiem.

Dzisiejsze 57 zakażonych w powiecie mieleckim daje w sumie 849 zakażonych od początku pandemii koronawirusa. Jest to niechlubny trzeci wynik w woj. podkarpackim. Przed pow. mieleckim jest tylko pow. jarosławski i miasto Rzeszów.

Dużym ogniskiem koronawirusa w tym powiecie wciąż pozostaje Dom Pomocy Społecznej w Mielcu, w którym wykryto 24 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 15 u personelu i 9 u pensjonariuszy.

CZYTAJ TAKŻE:Interwencje Czytelników. Stoimy do punktu pobrań na koronawirusa na wolnym powietrzu i marzniemy

Równie niepokojące dane dotyczą całego województwa podkarpackiego, które wraz z woj. opolskim ma największy odsetek pacjentów kierowanych na testy z pozytywnych wynikiem.

W woj. podkarpackim zsumowana liczba testów z całego tygodnia pokazuje, że 51,9 procent skierowanych na testy osób  ma wynik pozytywny. Jeszcze gorzej wychodzi to w woj. opolskim gdzie w ciągu tygodnia pozytywny wynik uzyskało 56 proc. pacjentów. Dla porównania podajmy, że średnia dla Polski wynosi 20 proc.

Jak wyraził się na łamach portalu WP Michał Rogalski, autor najbardziej kompletnej bazy danych o epidemii koronawirusa w Polsce,  możliwe, że w województwach opolskim i podkarpackim epidemia całkowicie wyrwała się spod kontroli. To tam największy odsetek pacjentów kierowanych na testy, uzyskuje wynik pozytywny. Ponad połowa testów dodatnich, te dane szokują.

JT

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
zm
zm 21.10.2020, 12:44
bzdura!!! Te 50% swiadczy o tym,ze lekarze POZ prawidlowo rozpoznaja covid-19 i zwykla grypw!!! Czy autor artykulu ma wszystkich za wyborcow pis????
Andrzej
Andrzej 21.10.2020, 11:07
Leon ma się dobrze piwko pomaga.
COVID i BARY
COVID i BARY 21.10.2020, 08:55
Trzeba było zamknąć BARY i w ogóle nie otwierać a one niech się na rok przekwalifikują na inną działalność to by było częściowo po covid a nie zamykać je po 21 jak by wirus polował tylko w nocy i nici z pozorowanych działań !!!!
Piotr Ś
Piotr Ś 20.10.2020, 23:18
Witam.
Aby była perspektywa: proszę podawać:
1. Jaki rodzaj testu wykonano
2. Ilość dziennie wykonanych testów danego rodzaju
3. ilość wyników pozytywnych/negatywnych na sars-cov-2
4. Ile osób choruje na covid-19 (w wyniku obecności sars-cov-2)

5. 90% wyników testu PCR może być fałszywie dodatnia.
6. Prof. Kornelia Polok i Prof. dr hab. Roman Zieliński twierdzą, że w warunkach badawczych test by faktycznie wskazać dany wirus trwa od 2 do 3 tygodni. ... wiec jak wiarygodnymi danymi posługuje się Ministerstwo Zdrowia i GIS mówiąc o testach i wynikach w kilkanaście godzin?!

Pozostałe