Tygodnik Regionalny KORSO nr 42/2020

  • 19.10.2020, 22:04 (aktualizacja 27.10.2020, 10:24)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 42/2020 Nowe wydanie Tygodnika KORSO
Jak bogaty jest prezydent Mielca, burmistrzowie oraz wójtowie mieleckich gmin? Sprawdziliśmy oświadczenia majątkowe dziesięciu lokalnych włodarzy. Ich majątki są zróżnicowane, choć jest jeden milioner.

Zmarł ks. Chochół, budowniczy kościoła w Trześni
17 października w wieku 69 lat zmarł ks. Wojciech Chochół, wieloletni proboszcz parafii w Trześni. Ks. Wojciech Chochół zorganizował parafię od podstaw. Doprowadził do wybudowania kościoła parafialnego i jego wyposażenia, domu parafialnego, obiektów gospodarczych i cmentarza. Od sierpnia ubiegłego roku zamieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

 

Zmarł prezes OSP Grochowe I
W sobotę, 17 października, zmarł Piotr Smykla, wieloletni prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Grochowe I (gm. Tuszów Narodowy). Strażacy ochotnicy przyznają, że Piotr był to druh zawsze gotowy do działania i pomocy innym w potrzebie.

 

Plan na bocznicę kolejową
Trwa końcowy etap modernizacji linii kolejowej Mielec-Dębica. Inwestycja w pobliżu mieleckiej stacji nie przewiduje remontu ani dalszego wykorzystania bocznicy kolejowej, czyli tzw. placu przeładunkowego. Co więc stanie się z wybetonowanym placem w pobliżu ulicy Głowackiego w Mielcu? Urząd miejski ma plan na jego wykorzystanie.

 

Znamy wyniki Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego
Tak mielczanie głosowali
Zakończył się pracochłonny proces liczenia głosów oddanych przez mieszkańców Mielca w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Łącznie oddano 13 598 głosów, z czego głosów internetowych było 338. Liczbę 1099 głosów uznano za nieważne.

 

Zdalne lekcje w mieleckich szkołach
Zdalne nauczanie dla uczniów szkół ponadpodstawowych stało się faktem. Czy mieleckie szkoły są gotowe na taki scenariusz? O sposobie nauki, czasie prowadzenia zajęć online i o praktykach dla uczniów w tym czasie pytamy mieleckie starostwo.

 

Urzędy zmieniają zasady pracy
W związku z narastaniem pandemii koronawirusa i objęciem powiatu mieleckiego czerwoną strefą sanitarną część lokalnych urzędów gminy zmieniło zasady pracy. Poniżej zmiany wprowadzone w poszczególnych urzędach.

 

Prawie dwukrotny wzrost zakażeń
Od 10 października ze względu na dużą liczbę zakażeń powiat mielecki jest w czerwonej strefie sanitarnej. Niestety, w ciągu ostatniego tygodnia liczba zakażonych nie tylko nie maleje, ale rośnie i to w zastraszającym tempie.

 

 

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe