Słynna rzeźba z ronda na Strefie do remontu [FOTO]

  • 19.10.2020, 14:33 (aktualizacja 19.10.2020, 14:58)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Słynna rzeźba z ronda na Strefie do remontu [FOTO] Rzeźba przejdzie gruntowną renowację.
Po udanej relokacji rzeźby LOT H. Burzca nadszedł czas na jej renowację.

 

Obiekt wymaga oczyszczenia, rekonstrukcji ubytków, zespolenia pęknięć, zabezpieczenia całej konstrukcji oraz odtworzenia faktury i koloru w sposób maksymalnie oddający jego pierwotny wygląd.

Za prace odpowiedzialna będzie mielecka firma Artgom. Łączny koszt prac to 61 500,00 zł brutto, lecz co ważne w kosztach tych partycypuje PZL Mielec. 

 

Rzeźba „Lot”, wykonana jeszcze w latach sześćdziesiątych, ukształtowana została z żelbetonu. Przedstawia wzbijającego się do lotu Ikara – całość mierzy 10 metrów, a rozpiętość skrzydeł to 9 metrów. Autorem rzeźby jest Henryk Burzec, który wykonał dla Mielca również kilka innych monumentów.

 


Czytaj także>>Ikar pofrunął na nowe rondo [FOTO, VIDEO]


 

SzB

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe