W szpitalu w Łańcucie zmarł pochodzący z naszego regionu 39-letni ksiądz

  • 18.10.2020, 13:45 (aktualizacja 18.10.2020, 16:48)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

W szpitalu w Łańcucie zmarł pochodzący z naszego regionu 39-letni ksiądz Fot. Diecezja Rzeszowska Ks. Tomasz Blicharz zmarł w wieku 39 lat.
W szpitalu w Łańcucie zmarł ks. Tomasz Blicharz, wikariusz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaczerniu koło Rzeszowa. Pochodził z niedalekiego Cmolasu. Miał 39 lat.

Ksiądz Tomasz Blicharz zmarł w sobotę 17 października. Święcenia kapłańskie otrzymał w 2007 roku. W parafii w Zaczerniu był od 2011 roku.  Wcześniej pracował w parafii św. Rocha w Rzeszowie-Słocinie i Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie.  Był wieloletnim duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej, katechetą, kaznodzieją, dyrektorem Domu Rekolekcyjnego „Effatha” w Zaczerniu.

Ks. Tomasz Blicharz w Zaczerniu  oprócz posługi kapłańskiej angażował się w działalność miejscowych  klubów sportowych - piłkarskiego i futsalowego.  Zdarzało się, że  sam ubierał sportowy strój i wspomagał  kolegów z zespołu na boisku.

CZYTAJ TAKŻE:Sprawdziliśmy majątki lokalnych włodarzy. Jest jeden milioner

"Istnienie naszej drużyny od początku było nierozerwalnie złączone z osobą księdza. To on zbudował nasz zespół od podstaw i na swoje barki wziął ciężar związany z organizacja i funkcjonowaniem klubu" - pisze klub futsalowy.

W całej lokalnym środowisku miał wielu przyjaciół, był bardzo lubiany.  Ludzie w Zaczerniu nie mogą uwierzyć, że nie żyje.

 Na stronie parafii w Zaczerniu ukazał się komunikat: „  Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że 17 października 2020 r. w szpitalu w Łańcucie, w wieku 39 lat, w 14. roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. Tomasz Blicharz, wikariusz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaczerniu. Polecamy Go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie…”

Ksiądz Tomasz Blicharz pochodził z niedalekiego Cmolasu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 października (wtorek) w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. O godz. 12.30 różaniec, o 13.00 msza pogrzebowa. Po mszy  nastąpi odprowadzenie ciała zmarłego kapłana na cmentarz parafialny w Cmolasie.

CZYTAJ TAKŻE:

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe