Zmarł Jan Rogóż, emerytowany nauczyciel i wicedyrektor ZST w Mielcu

  • 2 dni temu, 19:10

Podziel się:

Oceń:

Zmarł Jan Rogóż, emerytowany nauczyciel i wicedyrektor ZST w Mielcu Ś. p. Jan Rogóż przeżył 96 lat.
15 października zmarł ś. p. mgr inż. Jan Rogóż - emerytowany nauczyciel, były wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Przeżył 96 lat. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego, Złotą Odznaką, "Za Zasługi dla Rozwoju Przemysłu Maszynowego” oraz wyróżniony tytułem profesora oświaty.

- W zmarłym tracimy wspaniałego wychowawcę młodzieży, oddanego pracy pedagogicznej nauczyciela, uczynnego i życzliwego Współpracownika - zawiadamia dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

Różaniec za duszę Ś.P. Jana Rogóża zostanie odmówiony w Domu Pogrzebowym „EDEN” 19 października o godz. 10.00. Wyprowadzenie ciała z Domu Pogrzebowego „EDEN” ul. Wolności 42A w Mielcu nastąpi 19 października 2020 r. (poniedziałek) o godzinie 10.45 do Bazyliki Mniejszej  p.w. Św. Mateusza. Msza Święta pogrzebowa odprawiona zostanie o godz. 11.00. Po nabożeństwie żałobnym nastąpi odprowadzenie ciała na Cmentarz Komunalny w Mielcu.


Przeczytaj także: Zmarł ks. Wojciech Chochół. Przez 37 lat był proboszczem parafii w Trześni


Jan Rogóż urodził się w 1924 r. w Borzęcinie, pow. brzeski. Od 1930 r. mieszkał z rodzicami w Chorzelowie koło Mielca. W 1937 r. ukończył szkołę powszechną w Mielcu. Obawiając się wywiezienia na przymusowe roboty do III Rzeszy, podjął pracę w Flugzeugwerk Mielec (zakłady lotnicze).

W lipcu 1944 r. został wraz z rodziną przesiedlony w okolice rodzinnych stron nad Dunajcem. Po wyzwoleniu spod okupacji hitlerowskiej powrócił do pracy w mieleckiej wytwórni samolotów. 1 marca 1954 r. został zatrudniony w Zawodowej Szkole Metalowej MPM jako kierownik biura warsztatów szkolnych. Pracował także jako technolog i nauczyciel przedmiotów zawodowych.

W 1967 r. ukończył studia na Politechnice Krakowskiej i otrzymał tytuł inżyniera mechanika, a w 1974 r. po odbyciu studiów pedagogicznych w WSP Rzeszów uzyskał tytuł magistra mechaniki. Od 1973 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.


Przeczytaj także: W pow. mieleckim coraz gorzej. W ciągu tygodnia prawie dwukrotny wzrost zakażeń


W 1983 r. przeszedł na emeryturę. Wyróżniony m.in.: Krzyżem Kawalerskim OOP, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką ZNP i Złotą Odznaką „Za Zasługi dla Rozwoju Przemysłu Maszynowego” oraz tytułem profesora oświaty.

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe