Zmarł ks. Wojciech Chochół. Przez 37 lat był proboszczem parafii w Trześni

  • 2 dni temu, 13:03 (aktualizacja Wczoraj, 13:39)

Podziel się:

Oceń:

Zmarł ks. Wojciech Chochół. Przez 37 lat był proboszczem parafii w Trześni Fot. MBNP w Mielcu. Ks. Wojciech Chochół był proboszczem w Trześni przez 37 lat.
17 października w wieku 69 lat zmarł ks. Wojciech Chochół wieloletni proboszcz parafii w Trześni. Ks. Wojciech Chochół zorganizował parafię od podstaw. Doprowadził do wybudowania kościoła parafialnego i jego wyposażenia, domu parafialnego, obiektów gospodarczych i cmentarza.

Ks. Wojciech Chochół  urodził się w 1951 r. w Dobrej koło Limanowej. Egzamin dojrzałości złożył w 1969 roku w Limanowej. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 1 czerwca 1975 roku, w Tarnowie.


Przeczytaj także: Biskup Tarnowski zarządził dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej mszy!


Jako wikariusz pracował w parafiach w Szczurowej (1975-1978), Gorlicach – Gliniku (1978–1981) i Dąbrowie Tarnowskiej (1981-1982). W 1982 r. został mianowany proboszczem parafii św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Trześni koło Mielca, obejmującej swymi granicami mieleckie osiedle Mościska. 

Zorganizował parafię od podstaw. Doprowadził do wybudowania kościoła parafialnego i jego wyposażenia, domu parafialnego, obiektów gospodarczych i cmentarza. Uhonorowany RM.

W związku z powołaniem przez biskupa tarnowskiego dr. Andrzeja Jeża Kapituły Kolegiackiej św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu (25 XII 2017 r.) otrzymał godność Kanonika Honorowego tejże Kapituły.

W 2019 r. z powodu pogarszającego się stanu zdrowia zrezygnował z funkcji proboszcza i zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Tarnowie.

Msza święta pogrzebowa będzie celebrowana w kościele parafialnym w Trześni w środę (21 października) o godz. 14.00. 


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Bożena
Bożena Wczoraj, 22:34
Wspaniały życzliwy, ciepły człowiek, przyjaciel, gorliwy, niestrudzony kapłan. Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać Panie 🙏🙏🙏
Anna
Anna Wczoraj, 17:37
Przygotowywał mnie do komunii świętej. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie
cytat
cytat 2 dni temu, 21:51
Co najmniej 40 przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono wśród 60 kapłanów mieszkających w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie. Obiekt jest zamknięty dla osób z zewnątrz, wdrożono wymagane przez sanepid procedury. Księżmi emerytami opiekują się siostry zakonne i kilku innych księży; zatrudnione na co dzień w placówce osoby świeckie do prac w kuchni czy pralni, również przychodzą codziennie do pracy. Dyrekcja placówki oraz rzecznik prasowy biskupa tarnowskiego zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą.
https://www.temi.pl/portal/por…
Kaja
Kaja 2 dni temu, 15:30
Wspaniały Kapłan
Wspaniały Człowiek . Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

Pozostałe