Interwencje Czytelników. Zapomniano o niepełnosprawnych. Pozostawiono nas w czterech ścianach domów

  • 2 dni temu, 09:07 (aktualizacja 2 dni temu, 09:18)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Interwencje Czytelników. Zapomniano o niepełnosprawnych. Pozostawiono nas w czterech ścianach domów Fot. Archiwum Warto rozszerzyć godziny dla seniorów na osoby niepełnosprawne, co pozwoliłoby im robić zakupy w sposób bezpieczniejszy.
- Zapomniano o niepełnosprawnych. Seniorom przywrócono specjalne godziny na zakupy, o nas choć już na wiosnę postulowaliśmy, żeby nas w nich też ujęto, nikt nie pomyślał. Ludzie niepełnosprawni mają różne dysfunkcje organizmu i są bardziej narażeni na zarażenie. Pozostawiono nas samych sobie, w czterech ścianach domów – przekazał nam rozżalony, niepełnosprawny mieszkaniec Mielca.

Osoba, z którą rozmawialiśmy jest po złamaniu kręgosłupa szyjnego, ma porażenie czterokończynowe, problemy z oddychaniem. Porusza się tylko na wózku.

CZYTAJ TAKŻE:2350 osób straciło pracę. Najwięcej w branżach motoryzacyjnej i lotniczej

- Dla mnie najmniejsza infekcja dróg oddechowych może skończyć się pod respiratorem – podkreśla nasz rozmówca. – Osoby niepełnosprawne były i są dyskryminowane.

Jak stwierdza dalej osób niepełnosprawnych z rożnymi dysfunkcjami jest dużo, a wśród nich są młodzi. 20 czy 30- latek może być bardziej chory niż 70-latek.

- Niepełnosprawni unikają kontaktów, a teraz przy pandemii jeszcze bardziej. Siedzą w czterech  ścianach domów, dokucza im   samotność i różne depresje. My też chcemy normalnie żyć i  być pełnoprawnymi członkami społeczeństwa – oznajmia mieszkaniec Mielca.

Przypomnimy, że godziny dla seniorów obowiązują od 10.00 do 12.00 od poniedziałku do piątku i dotyczą osób po 60 roku życia. Można z nich korzystać w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach, na poczcie.

Warto rozszerzyć  je na osoby niepełnosprawne. To nic nie kosztuje, a pozwoliłoby tym osobom, tak jak seniorom, robić zakupy w sposób bezpieczniejszy.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe